1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Ze względu na procesję nie będzie Mszy Św. o godz. 12:30.

2. Jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z ul. Strzeleckiej z domów od nr 1 do 32, a w przyszłym tygodniu z domów od 33 do końca ulicy.

 3. W najbliższy czwartek zakończymy Oktawę Bożego Ciała. Po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie wianków.

Siostry Bernardynki serdecznie zapraszają nas tego dnia, wraz z asystą procesyjną, na Mszę Św. o godz. 18:00, a po niej na procesję do czterech ołtarzy usytuowanych w Alejkach Sienkiewicza.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

5. W najbliższy piątek (pierwszy miesiąca) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Tego dnia, za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa, można uzyskać odpust zupełny. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

Tego dnia, od godz. 9:00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi.

6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 7. W przyszłą niedzielę:

– po Mszy o godz. 10.00 i 18.00 (Nie)Zwykły Teatr na Korabce przedstawi spektakl pt. „Mały Książe”.;

– różaniec będzie odmówiony wyjątkowo o godz. 16.50;

– taca będzie przeznaczona na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji;

– po mszy o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca;

– w Łowiczu odbędzie się Marsz dla Życia, rodziny i Ojczyzny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.30 w Kościele Ojców Pijarów, następnie ulicami miasta przejdzie marsz do parku Błonie, gdzie zaplanowano rodzinny piknik.

8. Wczoraj rozpoczęły się Nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane każdego dnia o godz. 17:30. W Oktawie Bożego Ciała, Nabożeństwo Czerwcowe jest połączone, na przemian, z Nieszporami Eucharystycznymi lub z procesją.

9. Dziękujemy:

– (Nie)Zwykłemu Teatrowi na Korabce za prowadzenie codziennego różańca w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Wieczernik Maryjny;

– wszystkim, którzy reprezentowali naszą parafię podczas głównej procesji Bożego Ciała w Łowiczu;

– młodzieży bierzmowanej oraz rodzicom za pomoc w sprzątaniu kościoła;

– nowożeńcom, państwu Ilonie i Jakubowi Lisiewskim za dekorację kwiatową do kościoła. 

10. W sobotę 22 czerwca, planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Po drodze odwiedzimy również Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie (z cudownym obrazem, który według tradycji towarzyszył królowi Władysławowi Jagielle podczas zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem) oraz Ląd nad Wartą (z pięknym pocysterskim opactwem – pomnikiem Historii i skarbcem bezcennych zabytków). Koszt wyjazdu wynosi 100 zł., płatne przy zapisach. Posiłki i dodatkowe ubezpieczenie we własnym zakresie. Zapisy od przyszłej niedzieli po Mszach św.

Zapowiedzi przedślubne:

Jakub Furman – kawaler z parafii w Bełchowie,     Karina Magdalena Panek – panna z parafii tutejszej (26.05 i 02.06.2024).

Tomasz Gładki – kawaler z parafii tutejszej, Weronika Sikora – panna z parafii św. Jakuba Ap. w Palecznicy (02.06 i 09.06.2024).

Szymon Nadolny – kawaler z parafii św. Wojciecha w Mrągowie, Wiktoria Jadwiga Uczciwek – panna z parafii tutejszej (02.06 i 09.06.2024).