1. W dzisiejszą niedzielę:

– po Mszy Św. o 10.00 będzie spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych;

– o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

2. Jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła o godz. 19.00 prosimy mieszkańców z Małszyc z domów od nr 1 do 25, natomiast w przyszłym tygodniu z domów od nr 26 do 51.

3. We wtorek 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Jest to dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

5. W najbliższy piątek, 22 marca odbędzie się nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Początek o godz. 19.30 przy katedrze.

6. W przyszłą niedzielę:

– przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy odbędzie się podczas każdej Mszy Św.;

 – przed każdą Mszą św. (także w Chąśnie) będą rozprowadzane palmy wielkanocne, z których cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Jasia Dałka, niespełna rocznego chłopczyka, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę genetyczną Zespół Menkesa. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie;

– po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7.  Bóg zapłać wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W tym tygodniu różaniec poprowadzi (Nie)Zwykly Teatr na Korabce.

8. Bóg zapłać wszystkim osobom tworzącym (Nie)Zwykly Teatr na Korabce oraz wolontariuszom za przygotowanie Inscenizowanej Drogi Krzyżowej w miniony piątek. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Wspólnota Neokatechumenalna.

9. Wczoraj rozpoczęła się ogólnonarodowa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zachęcamy, aby w godzinie Apelu Jasnogórskiego lub w innym momencie dnia, włączyć się w modlitwę nowennową. W naszym kościele, od 16 do 24 marca, po każdej Mszy Świętej czytamy intencję Nowenny na dany dzień i odmawiamy „Pod Twoją obronę” oraz modlitwę ks. Piotra Skargi.

Zapowiedzi przedślubne

Dawid Piotr Godos – kawaler z parafii w Bobrownikach

Paulina Ewa Palecka– panna z parafii tutejszej (17 i 24 marca 2024)