1. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15.

 Dziękujemy ministrantom i lektorom za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą Koła Żywego Różańca.

2. W dzisiejszą niedzielę:

– po każdej mszy św. odbywa się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

– w parafii katedralnej, rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński, który poprowadzą kapłani z trzech łowickich parafii, także z naszej. Spotkania będą odbywać się w niedziele, o godz. 19.00, w Domu Parafialnym przy katedrze (wejście od parkingu).

3. Jutro do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z bloku nr 12 przy ul. Krudowskiego, a w przyszłym tygodniu z bloków nr 1, nr 3 i nr 5.  

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze Św. o godz. 7:00 i o 18:00. Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:15.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca:

– po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania;

– taca będzie przeznaczona na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.

   8. Bóg zapłać Drugiemu Kołu Żywego Różańca, za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Trzecie Koło.  

9. Redakcja „Gościa Łowickiego” razem z Dziełem Dzielnych Kobiet i przy wsparciu Duszpasterza Kobiet, zaprasza Panie na dwudniowe Diecezjalne Rekolekcje Kobiet, które odbędą się 8 i 9 marca 2024 roku w Domu Modlitwy i Formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu (ul. Seminaryjna 6). Zgłoszenia będą przyjmowane pod numerami: 666-830-799 lub 693-031-263 do 3 marca. Więcej informacji na stronie https://diecezja.lowicz.pl/intranet/xi-diecezjalny-dzien-kobiet/

10. Program nawiedzenia relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów

8 – 9 marca 2024 r. Bazylika Katedralna w Łowiczu

8 marca 2024 r. (piątek)

Ok 16.00 – Powitanie i wprowadzenie relikwii Bł. Rodziny Ulmów (Ks. Dariusz Kuźmiński)

16.45 – Droga Krzyżowa w intencji Rodzin (Ks. Grzegorz Krupa)

18.00 – Msza św. (Ks. Dariusz Kuźmiński oraz Księża (którzy mogą) koncelebrujący z parafii dekanatu Łowicz – Katedra, Łowicz – św. Duch, Głowno św. Jakuba)

19.30 – Różaniec (Ks. Paweł Olszewski)

20.30 – Modlitwa zawierzenia rodzin i Apel Jasnogórski (Przygotowuje par. św. Ducha w Łowiczu).

21.30 – Przewiezienie Relikwii do Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu (całonocne czuwanie)

9 marca 2024 r. (sobota)

9.30 – (w katedrze) Różaniec przy Relikwiach w intencjach złożonych we wszystkich parafiach dekanatów: Łowicz – Katedra, Łowicz – św. Duch, Głowno św. Jakuba (Ks. Paweł Olszewski)

10.30 – Adoracja i osobista modlitwa rodzin

12.00 – Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeński (Ks. Bp Wojciech Osial i księża koncelebrujący z parafii dekanatu Łowicz – Katedra, Łowicz – św. Duch, Głowno św. Jakuba. Liturgię Mszy św. przygotowuje par. św. Jakuba w Głownie).

Pożegnanie Relikwii i przewiezienie do katedry Archidiecezji łódzkiej

Intencje różańcowe można będzie też złożyć na kartkach przed Różańcem