1. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Adwentowe. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. dr. Marka Kotyńskiego, redemptorystę z Warszawy, który będzie nam głosił Słowo Boże. Skorzystajmy z tych trzech wyjątkowych dni, tak bogatych w Boże łaski.

2. Dzisiaj obowiązuje niedzielny porządek Mszy Św.

W poniedziałek, po mszy o godz. 9.00 odwiedzimy chorych, do których nie jeździmy w pierwsze piątki, a którzy pragną przyjąć sakramenty przed świętami. Chorych można zgłaszać w zakrystii.

We wtorek na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie osoby starsze i w podeszłym wieku.

Spowiedź jest przewidziana w poniedziałek i wtorek, a rozpocznie się 15 minut przed każdą Mszą. W Chąśnie tylko w poniedziałek.

Jutro i we wtorek nie będzie Rorat. We środę Roraty będą o godz. 18.00, a potem do końca tygodnia tradycyjnie o godz. 6.45. Dziękujemy wszystkim, którzy już w nich uczestniczą, a zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom.

We wtorek, ofiary zbierane na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście.

Szczegółowy plan rekolekcji znajdziemy w biuletynie.

W czasie trwania rekolekcji, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Również w dzisiejszą niedzielę:

– po Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie i rozdanie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

– o godz. 15.00, będzie organizowana Wigilia dla wszystkich wspólnot i grup działających w naszej parafii oraz dla chętnych, którzy zapisali się na listę.

4. Jutro nie będzie sprzątania kościoła natomiast w przyszłym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców z ul. Korczaka, z domów od nr 19 do końca ulicy.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie trwała od Mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

 6. W piątek od godz. 19.00 będzie przygotowywana dekoracja świąteczna w kościele. Do pomocy zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę 24 grudnia:

– przypada tradycyjna Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie wieczornej Mszy Św. o godz. 18:00. Pasterka w kaplicy w Chąśnie będzie odprawiona o godz. 22:00, zaś w kościele o północy (24:00). Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu;

– po Mszach Św., ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

8. Dziękujemy Drugiemu Kołu Żywego Różańca za codzienny różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W najbliższy poniedziałek i wtorek różaniec będzie o godz. 18.30.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli bombki i przygotowali paczki dla seniorów. Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom, którzy zatroszczyli się o dostarczenie paczek do poszczególnych domów. Obdarowani okazywali wzruszenie i wdzięczność.

10. Wciąż można nabywać w zakrystii: wigilijne świece Caritas, opłatki oraz kalendarze diecezjalne.

Rekolekcje Adwentowe 2023

Prowadzi o. Marek Kotyński CSsR

Niedziela, 17 grudnia (3 Niedziela Adwentu)

  8.00 – Msza Św. – Nauka ogólna

10.00 – Msza Św. – Nauka ogólna ( z udziałem dzieci pierwszo-komunijnych)

11.15 – Msza Św. –Kaplica w Chąśnie – Nauka ogólna

12.30 – Msza Św. – Nauka ogólna

18.00 – Msza Św. – Nauka ogólna

Poniedziałek, 18 grudnia / Spowiedź

  9.00 – Msza Św. – Nauka ogólna

Po Mszy Św. wizyty domowe u chorych

16.00 – Msza Św. –Kaplica w Chąśnie – Nauka ogólna

17.30 – Spotkanie rekolekcyjne  dla dzieci i młodzieży (ze Szkoły Podst.)

19.00 – Msza Św. – Nauka ogólna

Wtorek, 19 grudnia / Spowiedź

  9.00 – Msza Św.  – Nauka ogólna

11.00 – Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia dla chorych

16.00 – Msza Św. –Kaplica w Chąśnie – Nauka ogólna – (Bez spowiedzi)

17.30 – Msza Św. – dla dzieci i młodzieży (ze Szkoły Podst.)

19.00 – Msza Św. – Nauka ogólna