1. Dzisiaj przypada 97° Światowy Dzień Misyjny, który przeżywamy pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Jest to święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na misje.

2. Jutro do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy mieszkańców bloku 43 N, a w przyszłym tygodniu z bloku 43 O.

3. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa od mszy wieczornej do godz. 9.00 w piątek.

4. W sobotę (28 X) przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu przygotowali i prowadzili różaniec na nabożeństwie w naszej świątyni: paniom z Koła Żywego Różańca z Chąśna oraz z 1 Koła Żywego Różańca, uczniom pana Piotra z klas szóstych, Różom Różańcowym Rodziców modlących się za swoje dzieci, Wspólnocie Wieczernik Maryjny Nazaret, Ministrantom i Lektorom.


Dzień miesiąca
Dzień TygodniaRóżaniec 2023 – prowadzenie rozważań i modlitwy –
22Niedziela2 Koło Żywego Różańca
23PoniedziałekSzkoła – P. Piotr
24WtorekWspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam
25ŚrodaSzkoła – P. Piotr
26CzwartekSchola – P. Kamil
27Piątek3 Koło Żywego Różańca
28SobotaWspólnota Neokatechumanalna
29NiedzielaKoło Żywego Różańca z Goleńska

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną Niedzielę Papieską po Mszach św. na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

7. Zachęcamy do nabywania Kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok w cenie 7 zł. oraz wkładów do zniczy Caritasu w cenie 4 zł.

8. Na wypominki (całoroczne i jednorazowe) przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

9. Za tydzień, w poniedziałek, 30 października, Różaniec będzie odmawiany z tajemnicami inscenizowanymi przez (Nie)Zwykły Teatr na Korabce.

10. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku, na cmentarzu katedralnym, o godz. 12:00, – o ile pogoda pozwoli  – przed kaplicą na cmentarzu,  będzie odprawiona uroczysta Msza Św. sprawowana wspólnie razem z kapłanami z Parafii Katedralnej. Pół godziny wcześniej (o godz. 11:30) będzie Nabożeństwo z procesją po cmentarzu i modlitwą za zmarłych.

11. W nocy z 18 na 19 listopada, planowane jest całonocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze dla parafii z dekanatu Łowicz-katedra. Wyjazd w sobotę ok. godz. 17.00, powrót w niedzielę, ok. godz. 9.00. Przy zapisach wpłacamy 30 zł, resztę w autokarze. Ostateczny koszt będzie zależał od liczby uczestników.