1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

2. Jutro do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy mieszkańców bloku 43 M, z pierwszej klatki, a w przyszłym tygodniu z drugiej i trzeciej klatki.

3. W tym tygodniu liturgicznym:

– w piątek (13 X), przypada uroczystość bł. O. Honorata Koźmińskiego – głównego patrona diecezji. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy;

– w sobotę (14 X), Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Łowiczu.

3. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa od mszy wieczornej do godz. 9.00 w piątek.

4. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:15 oraz Mszy św. o godz. 18:00. Jednocześnie składamy im najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów i potrzebnych łask w pracy z dziećmi i młodzieżą.

5. Także w najbliższą sobotę odbędzie się X Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Rozpoczęcie będzie na placu celebry pielgrzymki papieskiej w Łowiczu o godz. 8.00. Następnie w uroczystej procesji z relikwiami pielgrzymi będą odmawiać Różaniec nawiedzając kościoły w Łowiczu, zmierzając do katedry, gdzie będzie uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego o godz. 12:30. W czasie odmawiania różańca, każda z tajemnic będzie inscenizowana przez nasz NieZwykły Teatr na Korabce.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

7. Również w przyszłą niedzielę, 15 października, w 45 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”.  O godz. 12:00  w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Franciszka Dziuby, a o godz. 15.00 odbędzie się „Bieg Papieski” ulicami miasta, tradycyjną już trasą.

8. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, której działalność koncentruje się na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast całej Polski.

9. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele i w naszych rodzinnych domach. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu przygotowali i prowadzili różaniec na nabożeństwie w naszej świątyni: paniom z Pierwszego i Drugiego Koła Żywego Różańca, uczniom pana Piotra z klasy 4a i 4b, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym Miriam, Wspólnocie Wieczernik Maryjny Nazaret, Radzie Parafialnej.


Dzień miesiąca
Dzień TygodniaRóżaniec 2023 – prowadzenie rozważań i modlitwy –
8Niedziela3 Koło Żywego Różańca
9PoniedziałekSzkoła – P. Piotr
10WtorekGrupa Al-Anon
11ŚrodaSzkoła – P. Piotr
12CzwartekSchola – P. Kamil
13Piątek4 Koło Żywego Różańca z ul. Chełmońskiego
14SobotaWspólnota Neokatechumanalna
15NiedzielaKoło Żywego Różańca z Chąśna

10. Bóg zapłać nowożeńcom, państwuMaciejowi i Ewelinie Ledzion, za dekorację kwiatową do kościoła.

11. Zachęcamy do nabywania Kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok w cenie 7 zł. oraz wkładów do zniczy Caritasu w cenie 4 zł.

12. Intencje mszalne na przyszły rok przyjmujemy codziennie, po Mszy św., od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem niedzieli.

13. Przyjmujemy także intencje do modlitwy wypominkowej. Na stolikach są kartki, na których możemy zapisywać imiona naszych zmarłych. W tym roku przyjmujemy także wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu 1 listopada.

Zapowiedzi przedślubne:

Sebastian Pudłowski – kawaler z parafii tutejszej i Marta Cyl – panna z parafii

 M.B. Różańcowej w Moszczenicy (01.10. i 08.10.2023)