14 Niedziela Zwykła – 9 Lipca 2023

1. W dzisiejszą niedzielę:

– po Mszy o godz. 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca;

– po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spektakl komediowy pt. „Wakacje z księdzem”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

2. We wtorek 11 lipca przypada Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie w czwartek od Mszy wieczornej do godz. 9.00 rano w piątek.

4. Bóg zapłać:

– Radzie Parafialnej za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. Dzisiaj różaniec będzie o godz. 17.20.

– Panu Sylwestrowi Wysockiemu za wycięcie i przygotowanie deseczek do naprawy naszych ławek ogrodowych.

– nowożeńcom, państwu Aleksandrze i Jakubowi Wójcik za dekorację kwiatową do kościoła.

5. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na terenie parkingu parafialnego, pomiędzy salą teatralną a zagrodą dla ptaków, w dniu 20 lipca  (czwartek), od godz. 7.00 do 14.00. Godzina 14.00 jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez firmę Green Office Ecologic. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata, w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło. Ci, którzy z parafian nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta znajdziemy na ulotkach i stronie internetowej. Na ulotkach, które są przygotowane na stoliku oraz na plakatach umieszczonych w gablocie znajdziemy szczegółowe informacje jakiego rodzaju sprzęt podlega zbiórce.

6. Mimo gorących, wakacyjnych dni, pamiętajmy o godnym ubiorze wybierając się do kościoła. A więc, jak mówią plakaty, które często znajdziemy przy wejściach do kościołów: „Zakryj ramiona, dekolt, kolana. Nie przychodź w legginsach, getrach, krótkich spodniach”.