1. Dzisiaj, po każdej Mszy Św., będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, które przypada we wtorek. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będę na zakup środków transportu dla misjonarzy (www.miva.pl). Zachęcamy kierowców do włączenia się także w Akcję Św. Krzysztof: podziękuj Bogu za szczęśliwe podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 km bez wypadku. (Szczegóły na plakacie w gablocie)

2. We wtorek (25 lipca) przypada święto św. Jakuba, Apostoła, a w środę  (26 lipca) wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny, patronów rodziców i dziadków.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie w czwartek od mszy wieczornej do godz. 9.00 rano w piątek.

4. Bóg zapłać Drugiemu Kołu Żywego Różańca za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

5. Przypominamy, że trwają zapisy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-14.sierpnia. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki, jak i sam formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej www.lppm.pl w zakładce NIEZBĘDNIK PIELGRZYMA. Tam odnaleźć można wszystkie potrzebne informacje na ten czas dotyczące tegorocznego pielgrzymowania.

ZAPISY trwać będą od 1-31 lipca 2023, następnie będzie można zapisać się u Księży Przewodników Grup lub od 5.08 na uroczystym apelu w WSD w Łowiczu o godz. 20:00, następnie 6.08 w Katedrze Łowickiej przed wyruszeniem XXVIII ŁPPM i przez cały czas trwania pielgrzymki w sekretariacie ŁPPM oraz ponownie on-line.

LINK DO ZAPISÓW: https://forms.gle/yVKDtL8sQKyvsAYr76.

6. Parafia Katedralna zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Łowicza do Miedniewic, która wyruszy 1 sierpnia,  po Mszy św. o godz. 6.00 w katedrze łowickiej. Pielgrzymka będzie szła tradycyjną trasą przez Bobrowniki, Nieborów i Bolimów. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa i podjęcia pielgrzymkowego trudu by spotkać się z Maryją w Świętorodzinnym wizerunku.

Zapowiedzi przedślubne: 

Patryk Tadeusiak– kawaler z parafii tutejszej i Natalia Skibińska– panna z parafii Św. Ducha w Łowiczu (09.07 i 16.07.2023).

Mateusz Hubert Sobolewski – kawaler z parafii z Nieborowa i Anna Kaba– panna z parafii tutejszej (16.07 i 23.07.2023).

Łukasz Popowski – kawaler (zw. cyw.) z parafii tutejszej i Monika Kowalczuk-Popowska– panna z parafii św. Alberta w Warszawie-Wesoła (16.07 i 23.07.2023).