1. Rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele będą one odprawiane o godz. 17:30, zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych kapliczkach i krzyżach. W tym tygodniu, w poniedziałek, o godz. 19.00, będzie odprawiona msza św. przy kapliczce Księżnej Łowickiej.

2. We środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Msze św. będą według porządku niedzielnego.

Na mszy o godz. 11:15 w kaplicy w Chąśnie będziemy modlić się za strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Chąśno. Z okazji bliskiego święta patronalnego – św. Floriana – wszystkim strażakom wyrażamy najlepsze życzenia.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od godz. 19.30 w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

4. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00, zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

6. W przyszłą, pierwszą  niedzielę miesiąca:

– na Mszy o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne;

– po mszy o godz. 12.30 adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania.

7. Bóg zapłać:

– Różom Różańcowym rodziców modlących się za swoje dzieci za prowadzenie codziennego różańca w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie;

– nowożeńcom, państwu Beacie i Łukaszowi Kozłowskim za dekorację kwiatową do kościoła.

8. Jutro do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ulicy Kutrzeby i Skotnickiego, a za tydzień z ul. Bołtucia.

          Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Kolas – kawaler z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu,

Maria Chmielak – panna z parafii  w Stachlewie (23.04.i 30.04.2023)