1. W dzisiejszą niedzielę:

– (Nie)ZWYKLY TEATR NA KORABCE, o godz. 11.00 i 19.00 na Sali Teatralnej, przedstawi” Pasję Oczami Marii Magdaleny”;

– o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną;

– taca przeznaczona jest na budowę i remonty kościołów.

2. Jutro, w poniedziałek:

– na naszą parafię przypada kolej w diecezjalnym dziele modlitw o powołania. O godz. 7.00 będzie odprawiona msza, a od godz. 16.30 do godz. 17.30 będzie możliwość indywidualnej modlitwy przed wystawionym Najśw. Sakramentem w intencji o nowe powołania do naszego łowickiego seminarium. Zachęcamy, aby przez cały jutrzejszy dzień ofiarowywać Bogu swoje prywatne modlitwy, cierpienie, post czy różne wyrzeczenia właśnie w tej intencji.

– o pomoc w sprzątaniu kościoła o godz. 19.00 prosimy parafian z ulicy Jaworowej i Zielonej. Za tydzień zapraszamy mieszkańców z ul. Lipowej.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

4. W najbliższy piątek, 31 marca:

– od godz. 9.00 udamy się do chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, ponieważ pierwszy piątek kwietnia wypada w Wielki Piątek;  

– odbędzie się nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Początek o godz. 19.30 przy katedrze.

5. W najbliższą sobotę, pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę:

– przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy odbędzie się podczas każdej Mszy św.

 – przed każdą Msza św. (oraz w piątek po Drodze Krzyżowej) będą rozprowadzane palmy wielkanocne, z których cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie naszej parafianki Sylwii Fijołek. Szczegóły w biuletynie oraz na plakacie. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Sylwii w leczeniu choroby.

 – po Mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania;

–  po Mszy o godz. 10.00, wyjątkowo w pierwszą niedzielę miesiąca, będzie spotkanie Kół Żywego Różańca.

– po mszach będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego;

– przypada osiemnasta rocznica śmierci św. Jana Pawła II (+2005).

7. Bóg zapłać panu Piotrowi i młodzieży z klas ósmych za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek.

8.  Bóg zapłać Radzie Parafialnej za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. Dzisiaj Różaniec będzie odmówiony, przed Gorzkimi Żalami o godz. 16.40.

9. 2 kwietnia, w Warszawie, obędzie się Marsz Papieski, w obronie dobrego imienia  św. Jana Pawła II. Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej organizuje bezpłatny wyjazd autokarowy na to wydarzenie. Chętni mogą się zapisywać pod numerem telefonu: 726-808-198 lub w samym Centrum Kultury Turystyki, które mieści się w narożnej kamienicy na Starym Rynku, przy ul. Zduńskiej i Pijarskiej.

10. Tygodnik Gość Niedzielny wydał kolejny numer specjalny Gość Extra, który tym razem poświęcony jest relikwiom związanym z Męką Pańską. Kosztuje 14 zł i jest do nabycia w zakrystii.