1. Dzisiaj:

–  po mszach, ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na fundusz ministrancki;

–  po mszy o 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców;

– o godz. 15.00 Wigilia dla wszystkich wspólnot i grup oraz dla chętnych, którzy zapisali się na listę.

2. Jutro do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy mieszkańców z ul. Kiernozkiej z domów od nr 21 do końca.

3. W czwartek i piątek od godz. 19.00 będzie przygotowywana dekoracja świąteczna w kościele. Do pomocy zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie trwała, wyjątkowo, dopiero od godz. 22.00  do godz. 9.00 rano w piątek.

5. Zapraszamy na Roraty – w środy o godz. 18:00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 6:45. Dziękujemy wszystkim, którzy już w nich uczestniczą, a zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom.

6. W wigilijną sobotę będą ostatnie Roraty, a po nich odmówimy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

Tego dnia nie będzie wieczornej Mszy Św. o godz. 18:00.

7. Pasterka w kaplicy w Chąśnie będzie odprawiona o godz. 22:00, zaś w kościele o północy (24:00). Zachęcamy, aby w tradycyjną wigilię Bożego Narodzenia, zachować jej postny charakter.

8. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Św. będą sprawowane wg. porządku niedzielnego.

9. Bardzo dziękujemy:

– wszystkim, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach Adwentowych w naszej parafii, a szczególnie tym, którzy pomogli je dobrze zorganizować i pięknie przeżyć;

– Całej parafialnej grupie teatralnej za wystawienie spektaklu pt. „Gość oczekiwany”, którego piękno i głębokie treści, pomogły nam w zrozumieniu sensu Adwentu. W sposób szczególny podziękowania kierujemy do p. Anny Kaźmierczak i p. Jarosława Chudzyńskiego za przygotowanie dekoracji na spektakl teatralny.

– Wspólnocie Neokatechumenalnej za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

– wszystkim osobom, które wzięły udział w Akcji „Bombka” przynosząc dary dla seniorów. Dziękujemy także Paniom i Panom z Rady Parafialnej, którzy zatroszczyli się o dostarczenie paczek do poszczególnych domów;

– Paniom i Panom z Rady Parafialnej oraz wolontariuszom, którzy roznosili opłatki. Wszyscy czynili to całkowicie bezinteresownie, poświęcając swój własny czas i siły. Za wszystkie złożone ofiary Bóg zapłać! Opłatki można wciąż nabywać w zakrystii. Niestety nie ma już świec na stół wigilijny;

– wszystkim, którzy w tych trudnych finansowo czasach, na różne sposoby wspierają materialnie naszą parafię, także przez systematyczne wpłaty przesyłane bezpośrednio na konto parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:

Patryk Znajdek – kawaler z parafii tutejszej

Karmen Siekierska – panna z parafii Złaków Kościelny (11.12 i 18.12.2022)