1. Dzisiejsza niedziela to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Z tego względu po mszach będą zbierane ofiary do puszek.

2. Także dzisiaj  po Mszy Św. o godz. 12:30, z racji I niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

3. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty (Msze Św. ku czci Matki Bożej) – w środy o godz. 18:00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 6:45. Przed porannymi Roratami, o godz. 6.25 śpiewane są Godzinki.

4. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W ten dzień zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę w tzw. „Godzinę Łaski”, która przypada od godz. 12:00 do godz. 13:00 (nie będzie Eucharystii). Maryja powiedziała w czasie objawienia 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech, że „Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała”.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

6. W przyszłą niedzielę:

– rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku 13 grudnia. Będzie je prowadził ks. Jerzy Gugała, pallotyn. Program całych rekolekcji znajdziemy w biuletynie. W poniedziałek rekolekcyjny, po mszy o godz. 9.00 odwiedzimy chorych, do których nie jeździmy w pierwsze piątki, a którzy pragną przyjąć sakramenty przed świętami. Chorych można zgłaszać już od dzisiaj;

– po Mszy o 10.00 i 18.00, w Sali Teatralnej, nasza parafialna grupa teatralna wystawi spektakl pt. „Gość oczekiwany”. Wstęp wolny. Zapraszamy;

– po Mszy o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca.

7. Wciąż trwa Akcja Bombka dla Seniora. Do bombek, które znajdziemy w koszu, dołączone są karteczki  ze słowami Kobieta lub Mężczyzna co znaczy: paczka dla kobiety lub dla mężczyzny. Prosimy, aby przygotowaną paczkę przynieść do przyszłej niedzieli.

8. Od dziś można nabywać wigilijne świece Caritas. Duże świece kosztują 18 zł, małe 7 zł. Poprzez ten gest wesprzemy dzieła charytatywne prowadzone przez naszą diecezję.

 9. Bóg zapłać Wspólnocie Wieczernik Maryjny Nazaret za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

10. Bóg zapłać paniom i panom, którzy w minionym tygodniu pracowali w naszym ogrodzie.

11. Jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kiernozkiej z domów od nr 1 do 20.

12. W niedzielę 18 grudnia będzie organizowana Wigilia dla wszystkich wspólnot i grup działających w naszej parafii oraz dla chętnych, którzy zapiszą się na listę do 11 grudnia. Lista znajduje się na parapecie przed zakrystią.