1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2. W Adwencie zachęcamy do uczestniczenia w Roratach, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6:45, z wyjątkiem środy, gdy będą o godz. 18.00. Do każdej porannej Mszy Roratniej przygotujemy się śpiewem Godzinek o godz. 6:25. Na Roraty przynieśmy lampiony lub zabezpieczone świece.

Dzieci otrzymają plansze, a potem każdego dnia będą zbierać kolejne elementy do świątecznej układanki. W Roratach towarzyszyć nam będzie postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i  dziadek Jezusa. Razem z  nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w  ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza, i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście.

3. Rekolekcje adwentowe w tym roku będą trwały od niedzieli 11 grudnia do wtorku 13 grudnia, i będzie je głosił ks. Jerzy Gugała, pallotyn.

4. Dzisiaj, podczas porannej Mszy Św. zostały poświęcone opłatki, które nasi Radni wraz z kilkoma wolontariuszami rozniosą do prawie każdej Rodziny i każdego domu. Z góry dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, a które będą przeznaczone na ogrzewanie świątyni i całego obiektu parafialnego. Warto wiedzieć, że na dzień dzisiejszy tona ekogroszku, o takiej jakości jakiej kupowaliśmy dotychczas, na skupie węgla kosztuje ok 4000 zł. W zeszłym roku płaciliśmy ok. 1500 zł za tonę.

5. Od dziś rusza Akcja Bombka dla Seniora. Do bombek, które znajdziemy w koszu, dołączone są karteczki  ze słowami Kobieta lub Mężczyzna co znaczy: paczka dla kobiety lub dla mężczyzny. Zachęcamy, aby wziąć jedną taką bombkę i przygotować dla kogoś piękny dar serca, pamiętając słowa Jezusa:  „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, to uczyniliście dla Mnie”. Prosimy, aby przygotowaną paczkę przynieść do niedzieli 11 grudnia.

6.W środę, przypada święto św. Andrzeja Apostoła, patrona Ks. Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.

7.W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

9. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

10. W przyszłą niedzielę:

a/ po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania;

b/ będą zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie;

c/ będzie można nabywać wigilijne świece Caritas. Duże świece kosztują 18 zł, małe 7 zł. Poprzez ten gest wesprzemy dzieła charytatywne prowadzone przez naszą diecezję.

 11. Bóg zapłać:

– Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

– mieszkańcom z Małszyc, z domów od nr 52 do 78, za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro na godz. 19.00, zapraszamy mieszkańców z ul. Małszyckiej, a w przyszłym tygodniu z ul.  Kiernozkiej, z domów od nr 1 do 20. 12. W niedzielę 18 grudnia będzie organizowana Wigilia dla wszystkich wspólnot i grup działających w naszej parafii oraz dla chętnych, którzy zapiszą się na listę do 11 grudnia. Lista znajduje się na parapecie przed zakrystią