1.Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili lub jeszcze dzisiaj poprowadzą różaniec na nabożeństwie w naszej świątyni: paniom z Koła Żywego Różańca z Chąśna i z Goleńska, Wspólnocie Neokatechumenalnej, uczniom p. Piotra. Zapraszamy jutro na ostatnie nabożeństwo różańcowe w tym roku.

2. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 12:30 w kościele i w kaplicy w Chąśnie.

O godz. 12.00, w kaplicy na Cmentarzu Katedralnym, odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych z naszej parafii.  

3. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 17:30 będą odprawione Nieszpory za zmarłych.

4. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada włącznie możemy uzyskać codziennie odpust zupełny, który wolno ofiarować jedynie za zmarłych pod zwykłymi warunkami.

a.   trwanie w stanie łaski uświęcającej;

b.   przyjęcie w danym dniu Komunii Świętej;

c.   modlitwa wg. intencji papieża (nie w intencji osoby Ojca świętego, a w intencjach, w których modli się papież), np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo

d.   pobożne, czyli modlitewne, nawiedzenie cmentarza grzebalnego;

e.   wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego

(jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy).

5. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

7. Wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 3, nauczycielami i naszymi katechetami, serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na Maraton Świętych, który odbędzie się w piątek 4 listopada, o godz. 19.00 na boisku szkolnym „Orlik”. Postacią przewodnią Maratonu będzie bł. Carlo Acutis. W programie przewidziane są: gry i zabawy dla dzieci, modlitwa i słodki poczęstunek.

8. W sobotę w godzinach popołudniowych przybędą do nas relikwie św. Wiktorii. Po Mszy św.   o godz. 18.00, połączonej z pierwszo-sobotnim Nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP, będzie czas do godz. 22.00 na indywidualne czuwanie i modlitwę przy relikwiach świętej i przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W niedzielę, msza o godz. 10.00 będzie odprawiona ku czci św. Wiktorii. Przez cały dzień, aż do mszy wieczornej o godz. 18.00, będzie także możliwość indywidualnej modlitwy przy relikwiach.

9. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

10. W przyszłą niedzielę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

11. Bóg zapłać parafianom z  Marianki za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy mieszkańców z ul. Krudowskiego,  a w przyszłym tygodniu z Małszyc, z domów od nr 1 do 25.

12. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Rafałowi i Aleksandrze Machała za dekorację kwiatową do kościoła.

13. Zachęcamy do nabywania Kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok w cenie 5 zł. oraz wkładów do zniczy Caritasu w cenie 4 zł.