1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, a we środę św. Faustyny Kowalskiej.

3. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa od mszy wieczornej do godz. 9.00 w piątek.

4. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Zachęcamy do podjęcia się wysiłku przeżycia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej  Komunii Świętej.

5. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17:15, natomiast w Kaplicy w Chąśnie: w niedziele po Mszy św. o godz. 11:15, a w dni powszednie o 19:00. Można również składać prośby i podziękowania do skrzynki intencji, które przez ręce Maryi będziemy polecać Panu Bogu w modlitwie różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca (5 tajemnic) w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły, a z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic. Dzieci, które będą uczęszczać na nabożeństwa różańcowe, otrzymają obrazki, aby zbierać na nich wpisy. Na koniec października, dla najwytrwalszych, są przewidziane nagrody.

Dzień MiesiącaDzień Tygodniaprowadzenie rozważań i modlitwy –
2Niedziela2 Koło Żywego Różańca
3PoniedziałekP. Piotr
4WtorekP. Piotr
5ŚrodaP. Piotr
6CzwartekWspólnota Wieczernik Maryjny Nazaret
7PiątekUlicami Osiedla – Radni Parafialni
8SobotaMinistranci i Lektorzy
9Niedziela3 Koło Żywego Różańca

6. Zapraszamy do tradycyjnej modlitwy różańcowej ulicami naszej parafii w piątek 7 października – we wspomnienie NMP Różańcowej, po wieczornej Mszy świętej. Modlitwę poprowadzi Rada Parafialna. Zabierzmy na procesję odpowiednio zabezpieczone świece. Przejdziemy ulicami: Dolna, Lipowa, Kwiatowa, Klonowa, Grzmot-Skotnickiego, Grunwaldzka, Brzozowa.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca, a po  mszy o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z klas VII i VIII.

8. . Bóg zapłać:

– parafianom z ulicy Lokalnej i Matejki, za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy mieszkańców ze Strzelcewa-Parceli, a w przyszłym tygodniu z Goleńska, z domów od nr 1 do 40, Bez Goleńska Małego i przy trasie Kiernozkiej.

– Kołom Żywego Różańca, za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

– nowożeńcom, państwu Jakubowi i Julii Pietrzak, za dekorację kwiatową do kościoła.

– dwóm panom, którzy przez cały tydzień, pracowali w naszym przykościelnym ogrodzie.

– panu Pawłowi Miziołkowi i Firmie Kolo za wykonanie i zainstalowanie nowego emblematu Matki Bożej na frontonie kościoła.

9. Zachęcamy do nabywania Kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok w cenie 5 zł.

10. Tygodnik Gosć Niedzielny wydał kolejny numer specjalny tzw. Gosc Extra, który poświęcony jest tematowi Miłosierdzia. Numer kosztuje 12 zł i jest do nabycia w zakrystii.

11. Od jutra, 3 października, od godz. 8.00, będziemy przyjmować intencje mszalne na przyszły rok oraz wypominki. Prosimy, aby kartek z intencjami czy też wypominkami, nie wrzucać na tacę lecz przekazać bezpośrednio kapłanom w zakrystii czy też w kancelarii.

12. Warto pamiętać, że przy naszej parafii istnieje grupa Al.-Anon „Fatima”. Grupy Rodzinne Al.-Anon są wspólnotą krewnych i przyjaciół alkoholików. Istnieją one w tym celu, aby rozwiązywać wspólne problemy przez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jej członkowie są przekonani, że alkoholizm jest chorobą rodzinną i że zmiana ich nastawienia może przyczynić się do jej wyleczenia.  Mitingi Al.-Anon czyli spotkania dla rodzin i przyjaciół osób nadużywających alkoholu, odbywają się w świetlicy budynku parafialnego w drugi i ostatni wtorek miesiąca o godz. 19.00. W miesiące parzyste w ostatni wtorek spotkanie jest otwarte dla wszystkich.