1. W dzisiejszą niedzielę:

– taca będzie przeznaczona na diecezjalne środki przekazu społecznego.

– po Mszy Św. o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca.

– o godz. 15.00, msza święta i spotkanie popielgrzymkowe 367 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

– rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, a także XII Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Więcej informacji o inicjatywie znajdziemy na stronie: https://tydzienwychowania.pl/

2. W środę będziemy przeżywali Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3. Adoracja Najśw. Sakramentu  w tym tygodniu, będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 w piątek.

4. W przyszłą niedzielę 18 września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Z tej okazji Dzieci i Młodzież naszej parafii zapraszamy do udziału we Mszy św. o godzinie 10:00.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy, wraz z rodzicami, w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:00, a po niej na spotkanie formacyjne.

6. Bóg zapłać parafianom z ulicy Chełmońskiego z domów od nr 76 do końca oraz z ulic: Cegielnianej i Strzelczewskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy mieszkańców z ulicy ul. Korczaka od nr 1 do 18, a w przyszłym tygodniu od nr 19 do końca ulicy.

7. Bóg zapłać grupie parafian za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

8. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Patrykowi i Annie Bulskim oraz Mateuszowi i Anecie Rokickim za dekorację kwiatową do kościoła.

9. Zachęcamy do odbierania wieńców i koszów dożynkowych.

10. Intencje mszalne na rok 2023 będziemy przyjmować od poniedziałku 3 października.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego znajdziemy dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”- o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak je chronić przed zagrożeniami wirtualnego świata. Przypominamy, że Gość Niedzielny kosztuje 8 zł, zaś Tygodnik Niedziela 10 zł.

 12. We wrześniu w Polsce rozpoczyna się peregrynacja relikwii bł. Carla Acutisa. Diecezja łowicka jest trzecią, która będzie gościć młodego świętego, który swoim życiem, talentem, umiejętnościami służył Bogu, a po śmierci ewangelizuje „rówieśników”, ale też tych, którzy tak jak on urodzili się w latach 90. XX wieku. Młodzi diecezji o błogosławionym słyszeli już nie raz, ale wciąż poznają jego życiorys i nauczanie, które nie jest „książkowym”, a koleżeńskim. Kolejne okazje to peregrynacja relikwii błogosławionego nastolatka, która rozpocznie się 14 września. – Trzy dni peregrynacji, trzy miasta – 14 września Łowicz, 15 – Kutno, 16 – Skierniewice. I każdego dnia trzy bloki – warsztatowy, modlitewny i uwielbieniowy. Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl.