1. Jutro 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia w sierpniu abstynencji.

2.  Jutro, o godz. 17.00, będą biły dzwony dla upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

3. Jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej z bloku 43 N,  a w przyszłym tygodniu zapraszamy parafian z bloku 43 O.

4. We wtorek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych, pod zwykłymi warunkami,  można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Porcjunkula, to niewielka kapliczka, która obecnie mieści się w bazylice Matki Bożej Anielskiej pod Asyżem. Jest ona związana ze św. Franciszkiem, który zniszczoną kapliczkę odnowił, a potem w niej zamieszkał.

5. W czwartek, 4 sierpnia, przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

7. W sobotę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Czuwanie Fatimskie.

9. Wciąż trwają zapisy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-14.sierpnia. Zapisy na stronie internetowej pielgrzymki: www.lppm.pl Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie przed-pielgrzymkowe grupy „Zielonej” (Łowickiej) w niedzielę 31 lipca 2022 r. o godz. 16.00 w domu parafialnym przy katedrze.

Zainteresowanych pójściem w grupie Służb Mundurowych (granatowa) zapraszamy do kontaktu z ks. Romanem.

10. Ks. Roman wybiera się na szlak pielgrzymi. Jeżeli ktoś chciałby przekazać intencje do modlitwy na czas pielgrzymki lub by złożyć ją na Jasnej Górze, można taką intencję przekazać księdzu Romanowi lub wrzucić do puszki stojącej na parapecie koło zakrystii. Puszka będzie stała do piątku.

11. Dożynki parafialne odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia, 28 sierpnia, o godz. 12:30, a ich gospodarzami będą mieszkańcy Chąśna.