1. Dzisiaj na mszy o godz. 10.00, dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są  odprawiane o godz. 17:30. W tym tygodniu, przy okazji majówek śpiewanych przy kapliczkach i krzyżach, będą odprawione dwie msze św.: we środę na ulicy Armii Krajowej (nr 46A) i w czwartek w Goleńsku (przy Domu Ludowym).

3. Jutro, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika,  patrona Polski.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

5. W przyszłą niedzielę, po mszy o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas 8 na spotkanie przed sakramentem bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę przypada 18. rocznica sakry biskupiej i ingresu do katedry łowickiej Pasterza naszej diecezji – Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

7. Pragniemy wyrazić naszą radość, że dzieci, które w ubiegłą niedzielę przyjęły I Komunię Św., gorliwie uczestniczyły z spotkaniach Białego Tygodnia. Rodzicom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie liturgii. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do p. Moniki Wilkoszewskiej – naszej katechetki.

8. Dziękujemy parafianom z ul. Armii Krajowej od nr 14 do nr 50 za pomoc przy sprzątaniu kościoła. Jutro  zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej od nr 51 do nr 71 oraz z ul. Jeżewskiego i Matejki.

 9. Dziękujemy wszystkim osobom, które w minionym tygodniu pracowały w naszym przykościelnym ogrodzie, a także tym, które modliły się na różańcu w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

10. 4 czerwca organizowany jest wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 6.30, przy kościele. Zapisy na listę, która jest na parapecie przed zakrystią, lub u pani Bożeny Wójcik (tel. 691 270 969). Koszt wyjazdu to 60 zł. Płatne w autokarze. Zapisy potrwają do 29 maja. 

11. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na organizację Biesiady, którą planujemy w niedzielę 26 czerwca, dzień przed odpustem parafialnym. Jeśli ktoś z parafian chciałby ufundować jakąś nagrodę do loterii fantowej prosimy o kontakt.

12. Planujemy wyremontować ławki, które są wystawiane na zewnątrz, wokół kościoła. Jeśli ktoś posiada twarde drzewo liściaste (np. olchę) lub drewno w balach lub w całości i mógłby je sprzedać, prosimy o kontakt.

13. Przypominamy, że plac zabaw przy kościele czynny jest do godz. 19:00, a za bezpieczeństwo dzieci oraz porządek na nim odpowiedzialni są rodzice. Uprzejmie prosimy, aby nie korzystać z placu zabaw w trakcie Mszy św. i nabożeństw.

14. 30 maja (w poniedziałek) Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele Sióstr Bernardynek w Łowiczu, rozpocznie się 367 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka, wchodzi do Częstochowy 04 czerwca, powrót autokarem 05 czerwca. Wpisowe wynosi 50 zł. Na pielgrzymkę, będzie się można zapisać na szlaku pielgrzymim.

15. 22 maja br. w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet.  Natomiast 28 maja, po raz 9., tym razem pod hasłem: „Ulecz serca ranę”, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Miejscem spotkania będzie świątynia parafii św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej. Więcej o tych wydarzeniach przeczytamy w gablocie oraz na stronie internetowej Gościa Niedzielnego. IX Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet (gosc.pl)

Zapowiedzi przedślubne:

Zbigniew Antoni Kolczyński – kawaler z parafii św. Józefa w Ozorkowie

Monika Mariola Uczciwek – panna z parafii  tutejszej (08.05 i 15.05.2022)

……………………………………………………………………………………………………………………

Dominik Bogusz – kawaler z parafii tutejszej (15.05 i 22.05.2022)

Agnieszka Brzozowska – panna z parafii  św. Krzyża w Szamotułach