1. Dzisiaj:

– rozpoczynamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego temat brzmi: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”.

– z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy o godz. 12.30 adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania.

– rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele będą one odprawiane o godz. 17:30, zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych kapliczkach i krzyżach. W tym tygodniu, we środę, będzie odprawiona msza św. przy kapliczce Księżnej Łowickiej.

2. We wtorek (3 maja) – Uroczystość NMP Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Msze św. będą według porządku niedzielnego.

Na mszy o godz. 11:15 w kaplicy w Chąśnie będziemy modlić się za strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Chąśno. Z okazji bliskiego święta patronalnego – św. Floriana – wszystkim strażakom wyrażamy najlepsze życzenia.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od godz. 19.30 w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

4. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00, zapraszamy na Czuwanie Fatimskie czyli nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

6. W sobotę, 7 maja 2022 r. o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Żychlinie, odbędzie się XVIII Diecezjalne Czuwanie Młodzieżowe w intencji powołań pod hasłem „Czy miłujesz Mnie? (J 21, 15)”. Organizatorzy, czyli Wyższe Seminarium Łowickie, Siostry Apostolinki oraz ks. prob. Wiesław Frelek, serdecznie zapraszają młodych, którym bliskie jest pragnienie modlitwy do Pana żniwa o nowe powołania.

7. W przyszłą niedzielę, spotkanie Kół Żywego Różańca będzie, wyjątkowo, po Mszy Św. o godz. 12.30.

8. W najbliższy piątek, od godz. 15.00,  dzieci klas 3 przystąpią do Pierwszej Spowiedzi, a w niedzielę, na mszy o godz. 10.00 do Pierwszej Komunii Świętej.

TERMINARZ SPOTKAŃ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO I SPOWIEDZI i KOMUNII ŚWIĘTEJ:

Próby:       

  – 4 maja ( środa) godz. 19.00

– 5 maja ( czwartek) godz.18.30

Spowiedź:   

– 6 maja ( piątek) o godz. 15.00 –  kl.IIIa i dzieci spoza SP3

– 6 maja (  piątek) o godz. 16.00 – kl.IIIb

9. Dziękujemy Wspólnocie Neokatechumenalnej za prowadzenie w minionym tygodniu codziennego różańca w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. Różaniec jest odmawiany codziennie po mszach wieczornych. Wyjątkowo, w najbliższy czwartek będzie o godz. 16.30, ze względu na wieczorne spotkanie dzieci przed Pierwszą Komunią św.

10. Dziękujemy parafianom z ul. Bołtucia za pomoc przy sprzątaniu kościoła w poniedziałek. Jutro  zapraszamy mieszkańców z ul. Bortnowskiego, a w przyszłym tygodniu z ul. Armii Krajowej od nr 14 do nr 50.

11. Dziękujemy rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., za wczorajsze, bardzo gruntowne sprzątanie kościoła i budynku parafialnego oraz terenu wokół nich.

12. Dziękujemy nowożeńcom, państwu Michałowi i Łucji Łajdeckim za dekorację kwiatową do kościoła.

13. Dziękujemy także wszystkim paniom i panom, którzy w minionych tygodniach, pracowali w naszym przykościelnym ogrodzie. Do tych prac zapraszamy także inne osoby.

14. W dniach od 4 do 11 maja, na parkingu Kurii Diecezjalnej w Łowiczu, ustawiony będzie kontener na makulaturę. Fundusze z jej sprzedaży zostaną przeznaczone na działalność misyjną Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Afryce. Akcji patronuje Instytut im. Filipa Adwenta.

Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Stanisław Grzelak – kawaler z parafii Św. Małgorzaty w Kiernozi

Aleksandra Woźniak – panna z parafii tutejszej (24.04 i 01.05.2022)

……………………………………………………………………………………………………

 Sebastian Krzysztofiak – kawaler z parafii tutejszej

Anna Banasiak – panna z parafii  w Złakowie Kościelnym (01.05 i 08.05.2022)

……………………………………………………………………………………………………

Karol Paweł Jaraźny – kawaler z parafii tutejszej

Martyna Monika Wilk – panna z parafii  w Kiernozi (01.05 i 08.05.2022) ……………………………………………………………………………………………………

Mateusz Piotr Łon – kawaler z parafii tutejszej

Marta Kozioł – panna z parafii  Wniebowzięcia NMP w Łowiczu (01.05 i 08.05.2022)