1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Pierwsza część tego okresu ma charakter bardziej pokutny, druga bardziej pasyjny, co jest widoczne w treści modlitw i pieśni.

Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W niedziele będziemy śpiewać Godzinki o Matce Bożej i o Męce Pańskiej naprzemiennie.

2. Dziękujemy panu Piotrowi Miazkowi i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za przygotowanie i poprowadzenie pierwszej Drogi Krzyżowej w miniony piątek.

3. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy o godz. 12.30, Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania..

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca, natomiast po mszy o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

7. Bóg zapłać mieszkańcom z bloku przy ul. Kwiatowej, z klatki trzeciej, czwartej o piątej za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy mieszkańców z ul. Zielonej, a za tydzień z ul. Lipowej.

8. Bóg zapłać za ofiary zebrane do puszek, w Środę Popielcową, na pomoc poszkodowanym na Ukrainie. Także dzisiaj po mszach jest możliwość  złożenia ofiar.

9. Codziennie po mszy o godz. 18.00 odmawiany jest różaniec „o Błogosławieństwo Boże dla Polski oraz o pokój na świecie.” Prowadzą go przedstawiciele grup i wspólnot z naszej parafii. Zapraszamy do włączania się we wspólną modlitwę w tak ważnych dla wszystkich intencjach.

10. Fundacja Caritas naszej diecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas naszej diecezji. Na ulotkach położonych na stoliku, a także na stronie internetowej, znajdziemy  szczegółowe informacje: www.diecezja.lowicz.pl/fundacja-caritas.

11. Jeden z wykładowców w naszym seminarium, ks. Witold Okrasa, opracował ciekawy album pt. „Ujrzałem blask Boga. Kwieciste wyznanie wiary”, w którym tłumaczy prawdy wiary za pomocą symboliki i zdjęć kwiatów. Książka kosztuje 20 zł i jest do nabycia w zakrystii.

12. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu przedstawia się następująco:

7.III.2022 (poniedziałek) – od godz. 15.30
– 3 księży
ul. AK bloki: 43G, 43H, 43 I.  
8.III.2022 (wtorek) – od godz. 15.30 – 3 księżyul. AK bloki: 43F, 43M, 43N.  
9.III.2022 (środa) – od godz. 15.30 – 1 ksiądzul. AK blok 43O
11.III.2022 (piątek) – od godz. 15.30 – 3 księżyUl. Krudowskiego bloki: nr 10 i nr 12
12.III.2022 (sobota)  – od godz. 9.00Wizyta duszpasterska u rodzin, które do czwartku zgłoszą chęć przyjęcia kapłana.

Zapowiedzi przedślubne

Michał Łajdecki – kawaler z parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Turku

Łucja Uczciwek– panna z parafii tutejszej