1. We środę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa świec. (Serdecznie prosimy, aby świece były odpowiednio zabezpieczone).

W tym dniu Kościół obchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego. Po mszach zbierane będą do puszek ofiary na rzecz zakonów klauzurowych.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

3. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

4. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Czuwanie Fatimskie.

5. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

6. W związku z „kiermaszem ciast” zorganizowanym w ubiegłą niedzielę, rodzina małego Stasia skierowała do nas słowo:

„W imieniu całej naszej rodziny dziękujemy księżom posługującym w naszej parafii, członkom rady parafialnej i znajomym, którzy tak ochoczo włączyli się w pomoc dla Stasia. 

W ubiegłą niedzielę tak wiele osób okazało nam  serce i wspomogło proces leczenia Stasia za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Łącznie została uzbierana kwota 21 .730, 12 zł, która została przekazana do fundacji Dzieciom Zdążyć z pomocą, której podopiecznymi są nasze dzieci. Dziękujemy- Staś z rodziną.

7. Bóg zapłać młodzieży, która w piątek pomagała przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w kościele.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Dolnej, z domów od nr 1 do 25. Jutro zapraszamy mieszkańców z ul. Dolnej z pozostałych numerów oraz z ul. Dębowej, a za tydzień z ul. Grabowej.

9. Planowana na 12 lutego Randka Małżeńska, ze względu na aktualną sytuację sanitarną, została odwołana.

10. Nasz kleryk Michał Kubiak rozeznał, że kapłaństwo nie jest jego powołaniem i dlatego opuścił seminarium. Otoczmy go naszą modlitwą, aby odkrył wolę Bożą dotyczącą swojej przyszłości.

11. Zapraszamy chętne osoby do utworzenia kolejnej Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci.

Różaniec Rodziców jest to modlitwa wspólnotowa, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem nasze dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat, a także przed zagrożeniami, którymi często stajemy się my sami. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości.

Różę Różańcową tworzy  20 osób. Każda z osób odmawia w intencji swojego potomstwa jedną dziesiątkę różańca w dowolnym czasie dnia, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych przypadającą dla osoby w konkretnym miesiącu wspólnej modlitwy. W ten sposób każdego dnia za dzieci objęte modlitwą odmawiany jest cały różaniec.

Nieraz samemu trudno jest się modlić, natomiast we wspólnocie czuje się ogromne wsparcie, bo jak powiedział Pan Jezus „…gdzie dwóch lub trzech modli się w imię moje, tam i ja jestem.”