II NIEDZIELA ADWENTU – 5 GRUDNIA 2021

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Z tego względu po mszach będą zbierane ofiary do puszek.

2.Także dzisiaj:

a/ rusza Akcja Bombka dla Seniora. Do bombek, które znajdziemy w koszu, dołączone są karteczki  ze słowami Kobieta lub Mężczyzna co znaczy: paczka dla kobiety lub dla mężczyzny. Zachęcamy, aby wziąć jedną taką bombkę i przygotować dla kogoś piękny dar serca, pamiętając słowa Jezusa:  „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, to uczyniliście dla Mnie”. Prosimy, aby przygotowaną paczkę przynieść do niedzieli 12 grudnia.

b/ po Mszy Św. o godz. 12:30, z racji I niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

c/ po mszy o 18.00 będzie spotkanie młodzieży bierzmowanej z klas VIII.

3. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty (Msze Św. ku czci Matki Bożej) – w środy o godz. 18:00, a każdego innego dnia tygodnia (poza niedzielami i uroczystościami) o godz. 7:00. Przed porannymi Roratami, o godz. 6.40 śpiewane są Godzinki.

4. W środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W ten dzień zapraszamy do kościoła na „Godzinę Łaski”, która przypada od godz. 12:00 do godz. 13:00 (nie będzie Eucharystii). Ta godzina, to wyjątkowy prezent dla ludzkości od Niepokalanej, jak sama powiedziała w czasie objawienia 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku 14 grudnia. Będzie je prowadził ojciec Tomasz Abramowicz, pijar z Elbląga. Rekolekcjonista napisał do nas list:

„Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Droga Siostro, Drogi Bracie!

Pozdrawiam Was serdecznie z Elbląga. Tym bardziej serdecznie, bo już niedługo spotkam się z Wami, by wspólnie przeżyć Rekolekcje Adwentowe.

Z radością przyjąłem zaproszenie ks. Proboszcza Zbigniewa, by wraz z Wami przeżyć czas rekolekcji. W ich trakcie pragnę wraz z Wami zastanowić się co to znaczy pójść za Jezusem i co to znaczy wracać do Niego.

Pozwolę sobie prosić o trzy rzeczy.

Po pierwsze bardzo proszę o modlitwę w intencji tych rekolekcji. Szczególnie proszę o światło Ducha Świętego dla tych wszystkich, którzy oddalili się od Boga, także dla tych, którzy czują się przez Niego opuszczeni bądź skrzywdzeni. Proszę, pomódlcie się także i za mnie, bym wiernie głosił słowo Boże.

Po drugie, proszę, przekażcie zaproszenie do udziału w rekolekcjach wśród sąsiadów i znajomych. Te rekolekcje mogą być okazją do spotkania się wielu z Bogiem po „latach”.

Po trzecie proszę, byście uczestnicząc w tych rekolekcjach obudzili w sobie nadzieję, że Bóg pomoże Wam stać się lepszymi. Dajcie Mu szansę, przecież On nie chce waszej krzywdy.

Pozdrawiam Was serdecznie i gorąco zapraszam do wspólnego szukania BOŻEJ MIŁOŚCI, która jest tak blisko nas.

Z modlitwą

o. Tomasz Abramowicz, pijar”

Program całych rekolekcji znajdziemy w biuletynie. Warto zauważyć, że każdego dnia po mszy wieczornej będzie dodatkowe spotkanie zatytułowane „Szkoła modlitwy” zakończone Apelem Maryjnym.

W przyszłą niedzielę, na mszach będą głoszone nauki ogólne. Wyjątkiem będzie msza o godz. 10.00, na którą zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św., oraz msza o godz. 18.00, na którą zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

W poniedziałek rekolekcyjny, po mszy o godz. 9.00 odwiedzimy chorych, do których nie jeździmy w pierwsze piątki, a którzy pragną przyjąć sakramenty przed świętami. Chorych można zgłaszać już od dzisiaj.

7. W niedziele 12 i 19 grudnia ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

8. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z ul. Kiernozkiej, z domów od nr 1 do 20. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z ul. Kiernozkiej, z domów od nr 21 do końca ulicy, a w przyszłym tygodniu z ul. Żołnierskiej, od nr 1 do 29.

9. W zakrystii można nabywać wigilijne świece Caritas. W tym roku są tylko duże świece, które kosztują 15 zł.

10. Planowana na niedzielę 12 grudnia Wigilia parafialno-osiedlowa nie odbędzie się, ze względu na niewielką liczbę chętnych oraz aktualne ograniczenia sanitarne.

11. Rodzice małej Andzi przekazują nam swoje podziękowania: „Dziękujemy za wielkie finansowe wsparcie i ogromną życzliwość okazaną podczas zbiórki w ubiegłym tygodniu, która ma wspomóc leczenie naszej córki. Dzięki życzliwości jaką otrzymaliśmy zarówno od Państwa jak i Księży pracujących w parafii udało się nam  zebrać na dalsze leczenie Andzi 6051,52 zł. Ogrom życzliwości i wsparcia jakie uzyskaliśmy od Państwa przewyższył nasze najśmielsze oczekiwania, za co z całego serca dziękujemy. Jednocześnie prosimy o dalsze modlitewne wsparcie leczenia naszej córki. Za wszystko wielkie Bóg zapłać. Rodzice Angeliki Kocik”

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Od dzisiejszego numeru Tygodnik Niedziela będzie kosztować 8 zł. Podwyżka wynika ze znaczącego wzrostu cen papieru oraz zwiększenia kosztów druku. Dzisiejszy numer tygodnika zawiera bezpłatny dodatek „Aktywni 60+” z praktycznymi poradami dla osób starszych.

13. WSD w Łowiczu zaprasza na Akatyst ku czci NMP Niepokalanej we wtorek 7 grudnia, na godz. 20.00.

14. W sobotę 11 grudnia o godzinie 16.00 w kościele Ojców Pijarów w Łowiczu zostanie odprawiona kolejna Msza święta z modlitwą o dobrego męża i dobrą żonę. Po mszy św. spotkanie z mikołajkowym akcentem. Prosimy, by każdy, kto wybiera się na spotkanie, zabrał ze sobą upominek do 15 zł. Serdecznie zapraszamy.