1. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Adwentowe. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie ojca Tomasza Abramowicza, pijara z Elbląga, który będzie nam głosił Słowo Boże. Zachęcamy do skorzystania z tych trzech dni nasyconych Bożą łaską.

2. Dzisiaj porządek mszy niedzielny. Na msze o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św., a na msze o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

W poniedziałek, po mszy o godz. 9.00 odwiedzimy chorych, do których nie jeździmy w pierwsze piątki, a którzy pragną przyjąć sakramenty przed świętami. Chorych można zgłaszać w zakrystii.

We wtorek na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie osoby starsze i w podeszłym wieku.

Każdego dnia po mszy wieczornej będzie dodatkowe spotkanie zatytułowane „Szkoła modlitwy” zakończone Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy na nie wszystkich, także tych, którzy przyjdą na msze poranne.

Spowiedź jest przewidziana w poniedziałek i wtorek, 15 minut przed każdą mszą.

Jutro i we wtorek nie będzie Rorat o godz. 7.00. We środę Roraty będą o godz. 18.00, a do końca tygodnia o godz. 7.00.

We wtorek, ofiary zbierane na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście.

Szczegółowy plan rekolekcji znajdziemy w biuletynie.

3. Dzisiaj i w przyszłą niedziele, ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na fundusz ministrancki.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

5. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z ul. Kiernozkiej, z domów od nr 21 do końca ulicy. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z ul. Żołnierskiej, od nr 1 do 29, a w przyszłym tygodniu od nr 30 do końca ulicy.

6. Bóg zapłać Wspólnocie Wieczernik Maryjny za przygotowanie i poprowadzenie modlitw, 8 grudnia, w „Godzinie Łaski”.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzisiejszy numer Tygodnika Niedziela zawiera bezpłatny dodatek: kalendarz na przyszły rok.

8. Parafia w Bobrownikach organizuje w przyszłym roku dwie pielgrzymki: do Fatimy i do krajów Bałtyckich. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

9. W minionym tygodniu zmarła i została pochowana mama ks. Adama, śp. Bożenna Domańska. Różne grupy i wspólnoty z naszej parafii, już zamówiły w jej intencji,  msze św., które będą odprawione u nas w tym i przyszłym roku. W najbliższy wtorek, o godz. 11.00 będzie odprawiona msza jako dar od kapłanów i wszystkich parafian z  Korabki.

Pamiętajmy i w naszych indywidualnych modlitwach o śp. Bożennie, o ks. Adamie i jego rodzinie pogrążonej w żałobie.