33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 LISTOPADA  2021

1.W dzisiejszą niedzielę:

– po Mszy o 10.00 dzieci z naszej szkoły wystąpią dla nas z krótkim przedstawieniem z okazji Święta Niepodległości;

– po Mszy o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca;

– po Mszy o 18.00 będzie spotkanie Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.

2. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

3. Przyszła niedziela to już ostatnia niedziela roku liturgicznego, a więc Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.

4. Również w przyszłą niedzielę:

– taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu i z tej okazji, przez cały dzień, będziemy gościć w naszej parafii jednego z alumnów;

– po mszy o godz.10.00 będzie spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

5. W czwartek 18 listopada swoje imieniny będzie przeżywał ks. Roman. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6. W piątek, 19 listopada, na mszę ku czci św. Józefa o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn.

7. Do sprzątaniu kościoła w tym tygodniu zapraszamy parafian z Małszyc z domów od nr 52 do 78, a w przyszłym tygodniu z ulicy Małszyckiej.

8. Bóg zapłać panom i paniom, którzy w minionym tygodniu pracowali w naszym ogrodzie.

9. Bóg zapłać panom, którzy wczoraj naprawiali dzwon w dzwonnicy.

10. Bóg zapłać Dyrekcji, nauczycielom i naszym katechetom ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Radzie Rodziców za zorganizowanie Maratonu Świętych, a dzieciom, młodzieży i rodzicom za przyjęcie zaproszenia oraz za liczny i żywy  w nim udział.

11. Bóg zapłać naszym muzykom i chórzystkom za zorganizowanie wieczoru pieśni patriotycznej.

12. Ks. Grzegorz Kucharski, Prowincjał Stowarzyszenia Misji Afrykańskich przysłał nam list, w którym wyraża swoją wdzięczność za serdeczność i gościnność w przyjęciu ks. Marka Krysy na niedzieli misyjnej w naszej parafii, za ofiary zebrane w ten dzień, które pomogą wesprzeć pracę misjonarzy ze Stowarzyszenia i prowadzone przez nich dzieła.  List kończy życzeniami wszelkiego błogosławieństwa.

13. Wciąż można nabywać znicze nagrobne Caritas oraz kalendarze diecezjalne.

14. Ogłoszenie społeczne:

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi informuje, że od 4 maja do 15 grudnia 2021 r. zostaje uruchomiony Wojewódzki Telefon Wsparcia dla Seniorów 42 208 19 99. Wsparcia Seniorom – mieszkańcom województwa łódzkiego udzielają specjaliści: psycholog, dietetyk (inni specjaliści), pracownik pomocy społecznej. Telefon czynny w dni robocze w godzinach: 16.00-19.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

…………………………………………..………………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Mateusz Kowalski– kawaler z parafii tutejszej

Olga Gabriela Lasota– panna z parafii Bełchów (14 i 21 listopada 2021)

…………………………………………..…………………………………………………………