1. Dzisiaj, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata:

– taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu i z tej okazji, przez cały dzień, jest z nami ks. diakon Piotr Ornafa;

– po mszy o godz.10.00 będzie spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców;

– po Mszy o 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.

2. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, w związku z trudną sytuacją na granicy Polsko-Białoruskiej i koniecznością niesienia pomocy niektórym migrantom przez Caritas Polska,  po mszach odbywa się dziś zbiórka ofiar do puszek.

3. 22 listopada to wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki i chórów kościelnych. Z tej okazji pragniemy wyrazić nasze podziękowanie dla p. organisty Kamila, dla p. Piotra i dla wszystkich śpiewających w naszych scholach i chórze parafialnym.

4. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 7.00 rano w piątek.

5. W sobotę kończymy rok liturgiczny 2020/2021, a w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent.

6. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki, które nasi Radni i wolontariusze rozniosą do każdej Rodziny i każdego domu. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

7. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć u nas bliskich Angeliki Kocik z Białej Rawskiej, 9 letniej dziewczynki , która po raz kolejny zmaga się z nowotworem, glejakami nerwu wzrokowego. Rodzina Andzi przybliży nam sytuację dziewczynki. Po każdej mszy świętej będzie przeprowadzona zbiórka środków na leczenie małej Angeliki.

Mama Angeliki jest związana z naszą parafią. Jako prezes KSM wspólnie z naszą młodzieżą co rok organizowała konkurs poezji chrześcijańskiej w związku z obchodami Dnia Papieskiego.

Z góry dziękujemy za pomoc i zainteresowanie.

8. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z Małszyc z domów od nr 52 do 78. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z ulicy Małszyckiej, a w przyszłym tygodniu z ul. Kiernozkiej, z domów od nr 1 do 20.

…………………………………………..………………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Mateusz Kowalski– kawaler z parafii tutejszej

Olga Gabriela Lasota– panna z parafii Bełchów (14 i 21 listopada 2021) …………………………………………..…………………………………………………………