28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 PAŹDZIERNIKA 2021

1. Dzisiaj przeżywamy w Polsce XXI Dzień Papieski. Z tej okazji, o godz. 12:00  w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, a o godz. 15.00 odbędzie się „Bieg Papieski” ulicami miasta. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, której działalność koncentruje się na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej.

 2. Również dzisiaj, mszą św. o godz. 18.00, rozpocznie się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Po mszy będzie pierwsze spotkanie, a w jego trakcie zapisy.

3. W środę, 13 października, będzie obchodzona uroczystość bł. O. Honorata Koźmińskiego – głównego patrona diecezji.

4. Z racji przypadającego we czwartek Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:15 oraz Mszy św. o godz. 18:00. Jednocześnie składamy im najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów i potrzebnych łask w pracy z dziećmi i młodzieżą.

5. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 w piątek.

6. Przyszła niedziela będzie w naszej parafii Niedzielą Misyjną. Przez cały dzień będziemy gościć misjonarza, ojca Marka z Tanzanii. Po mszach, na których wygłosi on do nas Słowo Boże, będzie kiermasz i możliwość nabycia przedmiotów afrykańskich (np. obrazów, figurek), przywiezionych przez polskich misjonarzy. Fundusze uzyskane w czasie kiermaszu przeznaczone będą na utrzymanie placówki misyjnej ojca Marka. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na misje.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy:

– rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 10:00 oraz na spotkanie formacyjne;

– kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie formacyjne.

8. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele i w naszych rodzinnych domach. Bóg zapłać wszystkim, którzy do tej pory przygotowali i prowadzili różaniec na nabożeństwie w naszej świątyni: ministrantom i lektorom, paniom z Trzeciego Koła Żywego Różańca oraz z Koła Żywego Różańca z Goleńska, uczniom pani Moniki z klas: trzeciej, czwartej i piątej, Scholi pana Kamila oraz członkom Grupy Medytacyjnej. Szczególne podziękowanie pragniemy złożyć Radzie Parafialnej za przygotowanie i prowadzenie Różańca ulicami osiedla oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w jego organizację. 

9. Bóg zapłać mieszkańcom z Goleńska, nr 1-40 (bez Goleńska Małego i bez Goleńska przy trasie Kiernozkiej), za pomoc w sprzątaniu kościoła, Jutro zapraszamy parafian z Goleńska od nr 41 do końca; z Goleńska Małego i Goleńska wzdłuż trasy, a w przyszłym tygodniu z Marianki.

10. Przyjmujemy intencje do modlitwy wypominkowej. Na stolikach są kartki, na których możemy zapisywać imiona zmarłych. „Nowe” wypominki będziemy czytać od pierwszej niedzieli listopada.

11. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok w cenie 5 zł.

12. W minioną niedzielę liczyliśmy wiernych. Na wszystkich Mszach Świętych w kościele i w kaplicy w Chąśnie było: 276 mężczyzn i 541 kobiet, co łącznie stanowi 817 osób, tj. ok. 18% parafian (2 lata temu było to 21%). Do Komunii Świętej przystąpiło: 133 mężczyzn i 298 kobiet, co łącznie stanowi 431 osób, czyli ok. 53%  wszystkich, którzy byli na mszach (2 lata temu było to 52%).

13. W najbliższą sobotę, 16 października, w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu odbędzie się V Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

Ramowy plan spotkania

10:00 – Zawiązanie wspólnoty (tańce lednickie)

10:40 – Konferencja „Z twórczą odwagą!” – p. Marek Kozłowski

11:40 – Młodzi dla Młodych – inspiracje i prezentacja grup

12:00 – Modlitwa „Anioł Pański”

12:05 – Koncert Zespołu Regau

13:00 – Posiłek

13:30 – Rozmównica – Możliwość zadawania pytań przez młodzież.

14:15 – Młodzi dla Młodych – służba, prezentacja grup i koncert

15:00 – Modlitwa „Koronka do Bożego Miłosierdzia”

15:10 – Młodzi dla Młodych – inscenizacja

15:30 – Przemarsz  przez miasto

16:00 – Eucharystia w Bazylice Katedralnej

17:00 – Zakończenie

Upominki dla uczestników oraz specjalne upominki dla opiekunów, którzy przyjadą z młodzieżą.

Koordynator spotkania: ks. Paweł Olszewski – diecezjalny duszpasterz młodzieży

Mail: mlodziezdmdl@lowicka.eu