1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane codziennie o godz. 17:15, w Kaplicy w Chąśnie: w niedziele po Mszy św. o godz. 11:15, a w dni powszednie o 19:00. Można również składać prośby i podziękowania do skrzynki intencji, które przez ręce Maryi będziemy polecać Panu Bogu w modlitwie różańcowej.

Za odmówienie jednej części różańca (5 tajemnic) w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły, a z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic.

Dzieci, które zadeklarują codzienny udział w modlitwie różańcowej, otrzymają planszę (do najbliższej środy 6.X) i każdego dnia będą otrzymywać do niej naklejki. Na koniec października dla najwytrwalszych są przewidziane nagrody.

3. Zapraszamy do tradycyjnej modlitwy różańcowej ulicami naszej parafii w czwartek 7 października – we wspomnienie NMP Różańcowej, po wieczornej Mszy świętej. Modlitwę poprowadzi Rada Parafialna. Zabierzmy na procesję odpowiednio zabezpieczone świece.

4. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w czwartek, po zakończeniu Różańca, i będzie trwała do godz. 9.00 w piątek.

5. W przyszłą niedzielę, 10 października, przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”.  O godz. 12:00  w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, a o godz. 15.00 odbędzie się „Bieg Papieski” ulicami miasta.

14.45 –  Zbiórka uczestników biegu przy kamieniu upamiętniającym papieską celebrę przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II

15.00 – Rozpoczęcie biegu. Trasa biegu: ul. Papieska, Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowy Rynek, Kozia, Podrzeczna, Stary Rynek.

ok. 15.45 – Zakończenie biegu przy pomniku Jana Pawła II na Starym Rynku i pamiątkowe  zdjęcie uczestników.

6. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, której działalność koncentruje się na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast całej Polski. Stypendyści, których jest obecnie ponad 2000 są nazwani „Żywym pomnikiem” Jana Pawła II. Sam Papież powiedział kiedyś o idei funduszu stypendialnego Fundacji: to jest pomnik najbliższy memu sercu.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

8. W przyszłą niedzielę 10 października mszą św. o godz. 18.00. rozpocznie się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Po mszy będzie pierwsze spotkanie, a w jego trakcie zapisy.

9. Bóg zapłać mieszkańcom ze Strzelcewa-Parceli za pomoc w sprzątaniu kościoła, a także za ofiary na kwiaty. Jutro zapraszamy parafian z Goleńska, nr 1-40 (bez Goleńska Małego i bez Goleńska przy trasie Kiernozkiej), a w przyszłym tygodniu z Goleńska od nr 41 do końca; z Goleńska Małego i Goleńska wzdłuż trasy.

10. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Emilowi i Martynie Proszczyńskim, za dekorację kwiatową do kościoła.

11.  Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok w cenie 5 zł.

Dzień miesiącaDzień tygodniaRóżaniec 2021 – prowadzenie rozważań i modlitwy –
 1PiątekMinistranci i Lektorzy
 2Sobota3 Koło Żywego Różańca
 3NiedzielaKoło Żywego Różańca z Goleńska
 4PoniedziałekP. Monika
 5WtorekP. Monika
 6ŚrodaP. Monika
 7CzwartekUlicami Osiedla – Radni Parafialni
 8Piątek Schola – P. Kamil
 9SobotaGrupa Medytacyjna
 10Niedziela1 Koło Żywego Różańca
 11PoniedziałekP. Monika
 12WtorekWspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam
 13ŚrodaP. Monika
 14CzwartekP. Monika
 15PiątekChór Parafialny
 16SobotaWspólnota Neokatechumanalna
 17Niedziela2 Koło Żywego Różańca
 18PoniedziałekP. Piotr
 19WtorekRóże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci
 20ŚrodaP. Piotr
 21CzwartekWspólnota Maryjna Nazaret
 22PiątekP. Piotr
 23Sobota 
 24NiedzielaKoło Żywego Różańca z Chąśna
 25PoniedziałekP. Piotr
 26WtorekGrupa Al-Anon
 27ŚrodaP. Piotr
 28CzwartekP. Piotr
 29PiątekP. Piotr
 30Sobota 
 31NiedzielaKoło Żywego Różańca z ul. Chełmońskiego

6