……………………………………………….…………………………………………………………………

Ogłoszenia duszpasterskie

 23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 WRZEŚNIA 2021

..….………………………………………………………………………….……………………………

 1. Jeszcze raz wyrażamy wdzięczność za wspólnie przeżyte Dożynki. W sposób szczególny dziękujemy: państwu Grażynie i Adamowi Pawlina za pełnienie funkcji Starostów Dożynkowych; za piękną oprawę muzyczną panom: Januszowi Szwarockiemu (akordeon), Piotrowi Bronnerowi (bębenek) i Jackowi Wójcickiemu (klarnet); za wszystkie piękne wieńce i kosze, mieszkańcom z wiosek: Chąśna, Goleńska i Małszyc, oraz z ulic: Chełmońskiego, Korczaka i Strzeleckiej; paniom, m.in. z Rady Parafialnej, za zorganizowanie poczęstunku z chlebem i miodem.

 

 1. Wybiegając już trochę w przyszłość, zrodził się pomysł, aby patronat nad Dożynkami, każdego roku obejmowała jedna z wiosek. Jej mieszkańcy wyznaczaliby starostów dożynkowych oraz pomagali w organizacji uroczystości. W związku z tym, sugerując się porządkiem alfabetycznym nazw naszych wiosek, o patronat nad Dożynkami w przyszłym roku prosimy mieszkańców Chąśna.

 

 1. Dzisiaj po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

 1. W środę – 8 września – będziemy obchodzić Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. W czasie mszy świętych będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

 

 1. Również w środę, o godz. 6:30 sprzed kościoła Dobrego Pasterza wyruszy piesza młodzieżowa pielgrzymka do Domaniewic. Zapraszamy na nią młodzież bierzmowaną z klas VIII, oraz osoby chętne. Z naszej parafii pielgrzymować będą ks. Roman i p. Piotr Miazek.

 

 1. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po mszy wieczornej o godz. 18.00 a zakończy o godz. 10.00 w piątek.

 

 1. Pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu wyjeżdża w sobotę 11 września, o godz. 5.30, sprzed kościoła. Powrót ok. godz. 21-22.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca.
 2. Także w przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

10 . Zapraszamy na powakacyjne spotkania młodzieżowych grup parafialnych:

– Ministrantów, Lektorów oraz Kandydatów– w sobotę, 11 września,  o godz. 9.00.

– Scholę, jej stałych uczestników oraz nowe osoby chętne   – w sobotę, 11 września,  o godz. 10.00.

– Chór parafialny – w środę 08 września o godz. 19.00

 

 1. Wracamy do – zakłóconego przez pandemię – zwyczaju pomocy przy sprzątaniu świątyni przez mieszkańców poszczególnych ulic i wiosek. Jutro, po mszy wieczornej, ok. godz. 18.30, o taką pomoc prosimy Parafian z ul. Korczaka od nr 1 do 18, a w przyszłym tygodniu od nr 19 do końca ulicy.

 

 1. Rada osiedla Korabka zaprasza wszystkich mieszkańców na piknik pożegnania lata, który odbędzie się 11.09, w sobotę, od godz. 15.00, na boisku szkolnym. Będą darmowy grill, dmuchańce i inne niespodzianki. Przeprowadzona zostanie także akcja charytatywna na operację dla Kacperka.

 

 1. Od dzisiaj, na końcu mszy św., odmawiać będziemy modlitwę do św. Michała Archanioła, którą ułożył Papież Leon XIII, a o której św. Jan Paweł II, mówił: „zapraszam was wszystkich, abyście jej nie zapomnieli, abyście ją odmawiali, aby otrzymać pomoc w walce przeciw siłom ciemności i przeciw duchowi tego świata”.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen.