1. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 12.30 będziemy przeżywali dziękczynienie za zebrane plony, czyli Dożynki Parafialne. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaangażować się w ich przygotowanie i piękne przeżycie.
 2. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli na Mszę Św. w środę, 1 września o godz. 8:00. Od godz. 7.30 będzie możliwość spowiedzi.
 3. 1 września o godz. 12.00, na cmentarzu wojskowym przy ulicy Listopadowej odbędą się obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od mszy wieczornej o godz. 18.00 a zakończy o godz. 10.00 w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować Wspólnota Wieczernik Maryjny.
 6. W piątek od godz. 9:00 odwiedzimy chorych, spowiedź w kościele od godz. 17:00. Przypominamy, że istotą obchodzenia I piątków miesiąca nie jest sama tylko spowiedź, ale uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej.
 7. W sobotę po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Czuwanie Fatimskie.
 8. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy o godz. 12.30 będzie Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.
 9. Również w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu: Annie i Jakubowi Olejniczak, Annie i Kamilowi Fijołek, Patrycji i Danielowi Małek oraz Agnieszce i Arturowi Szczypińskim za dekorację kwiatową do kościoła.
 11. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniową pielgrzymkę autokarową do świętych miejsc Warmii: Gietrzwałdu, Głotowa i Stoczka Klasztornego. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
 12. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na terenie parkingu parafialnego, pomiędzy salą teatralną a zagrodą dla ptaków, w dniu 2 września (czwartek), od godz. 7.00 do 10.00. Godzina 10.00 jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez firmę Green Office Ecologic. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata, w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło. Ci, którzy z parafian nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta znajdziemy na ulotkach i stronie internetowej. Na ulotkach, które są przygotowane na stoliku oraz na plakatach umieszczonych w gablocie znajdziemy szczegółowe informacje jakiego rodzaju sprzęt podlega zbiórce.