1. W dzisiejszą niedzielę, rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  2. Także dzisiaj na dodatkowej mszy o godz. 11.15, dzieci z klasy piątej A oraz spoza naszej szkoły, będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii.
  3. Kontynuujemy inicjatywę mężczyzn, rozpoczętą 19 marca w święto św. Józefa, opiekuna św. Rodziny, by modlić się w intencji małżeństw w naszej parafii oraz o łaskę pogłębiania i obrony wiary katolickiej dla wszystkich Polaków. Taka modlitwa obejmuje mszę św. sprawowaną raz w miesiącu oraz krótką modlitwę do św. Józefa odmawianą codziennie. Zapraszamy na drugą taką mszę, która będzie odprawiona jutro, 19 kwietnia, o godz. 19.00. Zapraszamy na nią wszystkich mężczyzn, zarówno tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy jak i tych, którzy po prostu tego dnia chcieliby się pomodlić we wskazanych intencjach.
  4. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu.
  5. Ze względu na ograniczenia w kinach od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w Internecie bardzo ważnego premierowego filmu „Wyrok na niewinnych”. To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Głównym bohaterem jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik tej sprawy, który kilka lat później się stał obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”. Film odsłania burzliwe kulisy procesu, który przesądził o legalizacji aborcji, oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Film można zobaczyć w kinie internetowym pod adresem: www.RafaelKino.pl. Polecamy go szczególnie rodzicom i ich dorastającej młodzieży (info w gablocie).
  6. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu we środy oraz 24-godzinnej z czwartku na piątek. Aby adoracja się odbyła potrzebne są dwie osoby na każdą godzinę. Na listach wyłożonych na stoliku, przy każdej godzinie są umieszczone dwie rubryki. Prosimy, aby do jednej rubryki wpisywać tylko jedno imię, imię drugiej osoby do drugiej rubryki. W ten sposób będzie łatwiej zorientować się, która godzina jest wolna, a która zajęta. Adoracja w środę nie odbędzie się, zaś w czwartek potrwa do godziny 23:00.
  7. Z racji przypadającej w piątek, 23 kwietnia, uroczystości św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, wolno spożywać pokarmy mięsne.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.

..…………………………………………..………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Kamil Grzegorek – kawaler z parafii tutejszej (18.04 i 25.04.2021)

Aleksandra Maja Tarkowska – panna z par. św. Wojciecha w Warszawie

..…………………………………………..………………………………………………

Jakub Michał Kujawiak – kawaler z par. pw. św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach

Martyna Kośmider – panna z parafii tutejszej (18.04 i 25.04.2021)

..…………………………………………..………………………………………………