1. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wszelką pomoc oraz piękne przeżycie rekolekcji wielkopostnych.
  2. Dziękujemy Różom Różańcowym rodziców modlących się za swoje dzieci oraz wspólnocie Wieczernik Maryjny za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek. W piątek 26 marca do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  3. Dzisiaj na Mszy o godz.12:30 modlimy się za ks. Jerzego, który w najbliższy czwartek (25.03) świętuje 80-tą rocznicę urodzin. Drogiemu Jubilatowi życzymy wszelkich łask Bożych i polecamy Go opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy 🙂
  4. We czwartek 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to tradycyjny dzień podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. W tym dniu przypada także 29. rocznica erygowania Diecezji Łowickiej (1992).
  5. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy odbędzie się podczas każdej Mszy św. Osoby zadeklarowane przygotuje palmy, które będzie można nabyć w najbliższy piątek oraz w przyszłą niedzielę. Jeśli ktoś może ofiarować bukszpan, który zostanie wykorzystany do zrobienia palm, prosimy o kontakt. Ofiary zebrane za palmy będą w tym roku przeznaczone na leczenie naszego parafianina, małego Stasia Sieroty. Więcej informacji na stronie: https://dzieciom.pl/podopieczni/38996.
  6. Od 1 kwietnia adoracja Najświętszego Sakramentu będzie możliwa tylko wtedy, gdy na daną godzinę zapiszą się dwie osoby, a nie tylko jedna. Zmiana jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu, kościoła, jak i modlących się osób. Ze względu na niepełną listę osób zapisanych, adoracja w środę 24 marca potrwa od godz. 7:00 do 11:00, zaś w piątek 26 marca do godz. 10:00.
  7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
  9. Modlitwa poranna do św. Józefa: Święty Józefie, mój najmilszy Opiekunie, w poranek dzisiejszego dnia oddaję się pod Twoją szczególną opiekę. Dopomóż mi w pracy i w spełnianiu moich obowiązków, broń od grzechu, uproś mi potrzebne cnoty, zachowaj od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała. Błagam Cię, święty Józefie, czuwaj nade mną, abym zawsze szedł drogą cnoty, a nigdy nie zbaczał na drogi występku. Niech za Twoim przykładem ukocham Boga ponad wszystko, pełniąc dzisiaj i zawsze Jego święte przykazania i niech przy Twojej pomocy przyczynię się do zbawienia moich bliźnich. Amen.

..…………………………………………..………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Łukasz Skłodowski – kawaler z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie

Marta Lasota – panna z parafii tutejszej (21.03 i 28.03.2021)

..…………………………………………..………………………………………………