1. Dziękujemy rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek.
 2. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, przeznaczony na wspominanie męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Dzisiaj na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy błogosławimy palmy.
 3. Zachęcamy do nabywania palm przygotowanych przez Chór, Radę Parafialną oraz osoby zaprzyjaźnione, którym składamy serdeczne podziękowania. Słowa wdzięczności kierujemy również do osób, które ofiarowały bukszpan i inne ozdoby. Ofiary zebrane za palmy będą przeznaczone na leczenie naszego parafianina, małego Stasia Sieroty. Więcej informacji na stronie: https://dzieciom.pl/podopieczni/38996.
 4. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale dziś o godz. 17:15.
 5. W tym tygodniu jesteśmy dostępni w konfesjonale – od poniedziałku do środy włącznie, pół godziny przed każdą wieczorną Mszą Św. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. W Wielką Środę nie będzie całodziennej adoracji.
 7. Plan Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii:

Wielki Czwartek – Dzień Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

Msza Wieczerzy Pańskiej o Godz. 18:00.

 • Po Eucharystii – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu – o ile będą po dwie osoby chętne na daną godzinę (na stoliku jest lista). Adoracja będzie trwała cały piątek do liturgii o godz. 18:00. Jeśli nie będzie ciągłości w nocnej adoracji, świątynia zostanie zamknięta o godz. 22:00.
 • Możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.
 • Ta Msza Św. będzie transmitowana na parafialnej stronie Facebooka
 • Tego dnia modlimy się o gorliwość dla powołanych do służby Bożej, o nowe powołania dla naszego seminarium i dla całego Kościoła. Pamiętajmy też o alumnach z naszej parafii: kl. Bartłomieju, kl. Michale oraz kl. Danielu.

Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa.

 • Wszystkich wierzących obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Zachęcamy do postu o chlebie i wodzie. Zgodnie z intencją Kościoła zachęcamy do postu przez cały dzień Wielkiej Soboty, aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
 • Odpust zupełny za udział w adoracji i oddaniu czci Krzyżowi Świętemu.
 • Liturgia Męki Pańskiej będzie transmitowana:
 • Czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00 (chyba, że będzie trwała adoracja całonocna, wówczas kościół będzie otwarty cały czas).
 • 17:40 – Koronka i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00.
 • Zbiórka ofiar na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 22:00, a jeśli będą osoby chętne, wówczas adoracja będzie trwała całą noc.

Od godz. 9:00 do 15:00 – w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, adorują Koła Żywego Różańca:

Od 9:00 – 1 KŻR Od 12:00 – KŻR z ul. Chełmońskiego
Od 10:00 – 2 KŻR Od 13:00 – KŻR z Chąśna
Od 11:00 – 3 KŻR Od 14:00 – KŻR z Goleńska

Wielka Sobota – Dzień Spoczynku Ciała Pana Jezusa w Grobie i Oczekiwania na Zmartwychwstanie.

 • W Wielką Sobotę zachowujemy post paschalny aż do Wigilii Paschalnej.
 • Czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00 (chyba, że będzie trwała adoracja całonocna, wówczas kościół będzie otwarty cały czas).
 • Można wziąć przygotowaną w małych buteleczkach wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji wesprą fundusz ministrancki i młodzieżowy.
 • 18:40 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 • WIGILIA PASCHALNA O GODZ. 19:00
 • Liturgia Wigilii Paschalnej będzie transmitowana
 • Czuwanie przy Grobie do godz. 22:00. O ile będą osoby chętne, tzn. minimum dwie osoby podczas każdej godziny, wówczas czuwanie będzie trwało całą noc. Na stoliku jest lista.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 • Kościół będzie otwarty od godz. 5:00 (jeśli będą osoby chętne na całonocne czuwanie, wówczas świątynia będzie otwarta cały czas).
 • 5:40 Nowenna do Bożego Miłosierdzia
 • 6:00 – Msza święta rezurekcyjna
 • Msze św. według porządku niedzielnego z dodatkowymi mszami o godz. 11:15 i 16:30. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W kaplicy w Chąśnie o godz. 11:15.
 • Będzie transmisja Mszy Św. o godz. 12:30
 1. W naszej polskiej tradycji jest piękny zwyczaj święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Na błogosławieństwo pokarmów udamy się tylko do kilku punktów.
Chąśno Kaplica – godz. 10:00 Chąśno GS – Świetlica – godz. 10:30
Chąśno Drugie – Dom Kultury – godz. 10:15 Goleńsko – Dom Ludowy – godz. 10:45
Poświęcenie w kościele od godz. 10:00 do 14:00 – co 10 minut
 1. Wielki Piątek to jednocześnie Pierwszy Piątek Miesiąca, jednak do naszych chorych pojedziemy wyjątkowo w drugi piątek miesiąca, czyli 9 kwietnia. W związku z praktyką pierwszych piątków przypominamy wskazówki Konferencji Episkopatu Polski: Komisja Episkopatu podkreśla: „Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc”. „Zaleca się jednakże celem podtrzymania ciągłości praktyki, aby we właściwym dniu (pierwszy piątek / sobota) w okresie braku dostępu do sakramentu, jeśli to możliwe, wzbudzić właściwą danej praktyce intencję oraz skorzystać z możliwości przyjęcia tzw. Komunii duchowej (pragnienia). https://liturgia.wiara.pl/doc/6240463.Epidemia-Pierwsze-Piatki
 2. W czasie trwania Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek, a przeznaczone na kwiaty do dekoracji tzw. grobu Pańskiego. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary złożone na ten cel: KŻR z Chąśna: 150 zł; KŻR z Łowicza: 250 zł oraz za ofiary indywidualne.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przesłane na konto parafialne. Przypominany dane do przelewu: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Brzozowa 15; 99-400 Łowicz. Numer rachunku 17 1240 3347 1111 0010 3757 5961
 5. W związku z nowymi obostrzeniami dotyczącymi limitu uczestników zgromadzeń religijnych informujemy, że w naszym kościele może przebywać 30 osób. Przypominamy także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowaniu dystansu 1,5 metra.

..…………………………………………..………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Łukasz Skłodowski – kawaler z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie

Marta Lasota – panna z parafii tutejszej (21.03 i 28.03.2021)

..…………………………………………..………………………………………………

Marcin Mitek – kawaler z parafii Świętego Ducha w Łowiczu

Milena Słomiana – panna z parafii tutejszej (28.03 i 04.04.2021)