1. Spotkanie Kół Żywego Różańca dziś po Mszy o godz. 10:00.
 2. Witamy w naszej wspólnocie ks. Jacka Zielińskiego, który będzie prowadził rekolekcje wielkopostne.
 3. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dzisiaj według rozkładu niedzielnego (z wyjątkiem dodatkowej Mszy o godz. 11:15, której nie będzie), od jutra natomiast do środy włącznie o godz. 9:00, 11:00 i 19:00 (wieczorna Eucharystia będzie o godz. 19:00, a nie jak zazwyczaj o godz. 18:00), a w Chąśnie o godz. 17:00. Bardzo prosimy, aby na msze o godz. 19:00 przychodziły tylko te osoby, które pracują w ciągu dnia i nie mogą skorzystać z mszy przedpołudniowych. Wszystkie pozostałe osoby niech wybiorą Mszę o godzinie 9.00 lub 11.00.
 4. W poniedziałek będą spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. natomiast we wtorek i środę z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.
 5. W biuletynie jest szczegółowy Program rekolekcji:

Poniedziałek 15 marca

Wtorek 16 marca Środa 17 marca
9:00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich  9:00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich 9:00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich
11:00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich  11:00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich 11:00 – Msza Św.
z udzieleniem sakramentu chorych
15:30 – Spotkanie – kl. III a 15:30 – Spotkanie – kl. VIII a 15:30 – Spotkanie – kl. VIII b + młodzież spoza SP nr 3
16:15 – Spotkanie – kl. III b
17:00 – Msza Św.
w kaplicy w Chąśnie
17:00 – Msza Św.
w kaplicy w Chąśnie
17:00 – Msza Św.
w kaplicy w Chąśnie

19:00 – Msza Św.
z nauką dla wszystkich

19:00 – Msza Św.
z nauką dla wszystkich

19:00 – Msza Św.
z nauką dla wszystkich
 1. Możliwość spowiedzi we wtorek i środę – kwadrans przed każdą Mszą świętą – (każdego dnia będzie 3 księży gości). W środę o godz. 11:00 Msza Św. będzie połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia.
 2. Ofiary zbierane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczone są na organizację rekolekcji, natomiast zbierane w środę będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 3. W czwartek, 18 marca, odwiedzimy naszych chorych z wielkanocną posługą sakramentalną. Pojedziemy do tych osób, które zostaną nam zgłoszone.
 4. Dziękujemy Radnym Parafialnym za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek. W piątek 19 marca do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy Koła Różańcowe rodziców modlących się za swoje dzieci oraz wspólnotę Wieczernik Maryjny.
 5. W piątek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16:30 i 18:00. Ze względu na uroczystość w ten piątek wolno spożywać pokarmy mięsne.
 6. Ze strony kilku panów z naszej parafii wyszła piękna inicjatywa utworzenia modlitewnej grupy mężczyzn pod patronatem św. Józefa, opiekuna św. Rodziny. Ich pragnieniem jest stała modlitwa w dwóch intencjach: za małżeństwa w naszej parafii oraz o łaskę pogłębiania i obrony wiary katolickiej dla wszystkich Polaków. Raz w miesiącu (19 dnia każdego miesiąca) będzie sprawowana dla nich Msza św. właśnie w tych intencjach, natomiast na co dzień będą odmawiać krótką modlitwę do św. Józefa. Pierwsza msza będzie odprawiona 19 marca, w Uroczystość Św. Józefa, o godz. 19.00. Zapraszamy na nią wszystkich mężczyzn, zarówno tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy jak i tych, którzy po prostu tego dnia chcieliby się pomodlić we wskazanych intencjach.
 7. W przyszłą niedzielę na mszy o godz.12:30, będziemy modlić się za ks. Jerzego, który w tych dniach świętuje 80-tą rocznicę urodzin.
 8. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
 10. Modlitwa do św. Józefa papieża Leona XIII:

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

 1. Dekret Biskupa Łowickiego o odpustach w Roku św. Józefa: https://diecezja.lowicz.pl/dekret-biskupa-lowickiego-o-odpustach-w-roku-sw-jozefa-2021/
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w stałą adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, ale i jednocześnie prosimy o wierność zadeklarowanej godzinie. Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie nigdy nie powinien pozostawać sam w otwartej świątyni. Możliwe, że ze względu na bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i samej świątyni, na każdą godzinę adoracji będą musiały zapisywać się dwie osoby, a nie tylko jedna.