1. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 54. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu, przeżywany pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Zachęcamy do podejmowania duchowych ofiar i wyrzeczeń w intencji osób uwikłanych w nałogi.
  2. W najbliższą środę – Środę Popielcową – rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00; 11:00 i 18:00, a w Chąśnie o 16:30. Tego dnia obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15. W niedziele tego okresu będziemy śpiewać Godzinki na przemian: o Męce Pańskiej i o Matce Bożej Bolesnej.
  4. W okresie Wielkiego Postu mężczyźni mają możliwość wzięcia udziału w akcji Pokuta 2021. Do podjęcia 40-dniowej pokuty przygotowują katechezy ks. Jerzego Morańskiego. Konferencje jak i wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://pokuta.live.
  5. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne, jakie wpłynęły w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a które wyniosły 470 zł.