1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Nawiązują one do tajemnicy Eucharystii.
 2. W Adwencie zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, do większej gorliwości w modlitwie i do czytania Słowa Bożego. Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6:45, z wyjątkiem środy kiedy to będą o godz. 18:00. Przynieśmy na nie lampiony lub zabezpieczone świece. W tym roku nauki roratnie będą poświęcone tematowi Eucharystii. Dzieci otrzymają plansze, a potem każdego dnia będą zbierać kolejne elementy do świątecznej układanki.
  • Na Roraty w środowe o godz. 18:00 szczególnie zapraszamy dzieci z klas III i IV:
   • 2 grudnia – III a
   • 9 grudnia – III b
   • 16 grudnia – IV a
   • 23 grudnia – IV b
 3. Dziś, podczas porannej Mszy Św. zostały poświęcone opłatki, które nasi Radni wraz z kilkoma wolontariuszami rozniosą do prawie każdej Rodziny i każdego domu. Wyjątkiem będą bloki z ul. Armii Krajowej i ul. Krudowskiego. Ich mieszkańców zapraszamy po opłatki do zakrystii. Z góry dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, a które będą przeznaczone na ogrzewanie świątyni i całego obiektu.
 4. Przy okazji roznoszenia opłatków nasi radni zapytają o chęć przyjęcia kapłana po kolędzie. Taki sondaż będzie dla nas pomocny przy późniejszym planowaniu wizyty duszpasterskiej.
 5. W dzisiejszą niedzielę po mszach wieczornych będzie spotkanie z młodzieżą klas ósmych, która przygotowuje się do Na spotkanie po mszy o godz. 16.00 zapraszamy młodzież z klasy 8 A, zaś po godz. 18.00 z klasy 8 B oraz spoza naszej szkoły. Na spotkanie zapraszamy także jednego z rodziców.
 6. Od dziś rusza Akcja Bombka dla seniorów. Na bombkach, które znajdziemy w koszu napisane jest słowo senior i litera K lub M co znaczy: paczka dla kobiety lub dla mężczyzny. Zachęcamy, aby wziąć jedną taką bombkę i przygotować dla kogoś piękny dar serca, pamiętając słowa Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, to uczyniliście dla Mnie”. Prosimy, aby przygotowaną paczkę przynieść do niedzieli 13 grudnia.
 7. Jutro, w poniedziałek, przypada święto św. Andrzeja Apostoła, patrona Ks. Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.
 8. Od środy 2 grudnia, dzieci będą mogły zabrać papierowe serduszka, na których należy napisać jakiś adwentowy dobry uczynek, ozdobić świątecznie i przynieść z powrotem do kościoła. Serduszka te będą ozdabiać jedną z choinek w kościele.
 9. Osoby, które mogłyby ofiarować choinki do kościoła, jako dekorację do prezbiterium – prosimy o kontakt.
 10. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
 11. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca po wieczornej Mszy Św. Czuwanie Fatimskie.
 12. W przyszłą niedzielę będą zbierana ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 13. Rekolekcje adwentowe będą trwały od niedzieli 13 grudnia do wtorku 15 grudnia. Nauki będzie głosił ojciec Józef Zwoliński ze Zgromadzenia Ducha Świętego pod opieką Niepokalanego Serca Maryi Panny.
 14. Zachęcamy do nabywania wigilijnych świec Caritas. Duża kosztuje 15 zł, a mała 5 zł. Poprzez ten gest wspieramy dzieła charytatywne prowadzone przez naszą diecezję.
 15. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszych numerach znajdziemy bezpłatne dodatki specjalne: w „Gościu Niedzielnym” jest to kalendarz ścienny na przyszły rok z wizerunkami świętych, zaś w tygodniku „Niedziela” płyta, na której znajdziemy 33-dniowe Ogólnopolskie Rekolekcje, przygotowujące do oddania się Jezusowi przez Maryję.
 16. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca (rozpoczynając od 06.12) o godz. 19:00 w parafii św. Rocha w Boczkach Chełmońskich będzie Msza św. wotywna ku czci św. Jana Pawła II. Następnie adoracja przy relikwiach do godz. 21:37 i błogosławieństwo”.