1. Dziękujemy za wspólne odmawianie Różańca. Bóg zapłać wszystkim osobom, które przygotowywały rozważania i prowadziły modlitwę.
 2. Dzisiaj Msze Św. są odprawiane według porządku niedzielnego. O godz. 17:30 odmówimy w kościele różaniec w intencji naszych zmarłych.
 3. W poniedziałek 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Msza o godz. 18:00 będzie połączona z Nieszporami za zmarłych.
 4. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, Penitencjaria Apostolska zmieniła niektóre warunki uzyskania odpustu zupełnego dla wiernych zmarłych:
  • Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych.
  • Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

Cały dekret znajdziemy na stronie: https://diecezja.lowicz.pl/mozliwosc-uzyskania-odpustu-zupelnego-za-zmarlych-przez-caly-listopad/

 1. Przyjmujemy intencje do modlitwy wypominkowej. Na stolikach są wyłożone kartki, na których możemy zapisywać imiona zmarłych.
 2. Zachęcamy do nabywania zniczy nagrobnych przygotowanych przez Caritas.
 3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzamy chorych od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 18:00 będzie Czuwanie Fatimskie.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 6. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w środy (całodzienne) i z czwartku na piątek (dobowe). Na stoliku są listy. Prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni i godziny.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i Tygodnika „Niedziela”.