1. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Przypominamy, że istotą obchodzenia I piątków miesiąca nie jest sama tylko spowiedź, ale uczestnictwo we Mszy Św. i przyjęcie Komunii Św.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca czuwanie fatimskie będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.
 3. Wszystkich Parafian zapraszamy w październiku do udziału w Nabożeństwach Różańcowych w naszym kościele codziennie o godz. 17:15. W Kaplicy w Chąśnie: w niedziele po Mszy św. o godz. 11:15, a w dni powszednie o 19:00. Warto tak planować czas, by uczestniczyć także we Mszy św. przed lub bezpośrednio po  Różańcu. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach. Można również składać prośby i podziękowania do skrzynki intencji, które przez ręce Maryi będziemy polecać Panu Bogu w modlitwie różańcowej.
Dzień miesiąca Dzień tygodnia Różaniec 2020

– prowadzenie rozważań i modlitwy –

1.    Czwartek P. Monika
2.    Piątek P. Monika
3.    Sobota 1 Koło Żywego Różańca
4.    Niedziela Koło Żywego Różańca z Goleńska
5.    Poniedziałek P. Monika
6.    Wtorek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam
7.    Środa Ulicami Osiedla – Radni Parafialni
8.    Czwartek P. Monika
9.    Piątek Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
10.       Sobota Grupa Medytacyjna
11.       Niedziela 2 Koło Żywego Różańca
12.       Poniedziałek P. Monika
13.       Wtorek P. Monika
14.       Środa P. Monika
15.       Czwartek P. Monika
16.       Piątek Ministranci i Lektorzy
17.       Sobota Wspólnota Neokatechumanalna
18.       Niedziela 3 Koło Żywego Różańca
19.       Poniedziałek Róże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci
20.       Wtorek P. Piotr
21.       Środa Chór Parafialny
22.       Czwartek P. Piotr
23.       Piątek P. Piotr
24.       Sobota P. Kamil – Schola
25.       Niedziela Koło Żywego Różańca z Chąśna
26.       Poniedziałek P. Piotr
27.       Wtorek Grupa Al-Anon
28.       Środa P. Piotr
29.       Czwartek P. Piotr
30.       Piątek P. Piotr
31.       Sobota Koło Żywego Różańca z ul. Chełmońskiego
 1. Ponadto dzieci, które zadeklarują codzienny udział w modlitwie różańcowej otrzymają planszę i każdego dnia będą otrzymywać do niej naklejki. Zapraszamy wszystkie dzieci, niemniej jednak Rodziców prosimy o przemyślane pobieranie tych plansz. Na koniec października dla najwytrwalszych są przewidziane nagrody.
 2. Bardzo serdecznie zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i do wpisywania się na poszczególne godziny adoracji w środy oraz te całodobowe z czwartku na piątek. Na stoliku są listy zapisów.
 3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza nowe osoby na spotkania modlitewne we wtorki po wieczornej Mszy św.
 4. Pan Kamil zaprasza scholę na spotkanie w sobotę 3 października o godz. 10:00.
 5. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz osoby, które pragną dołączyć do wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w piątek 9 października po wieczornej Mszy świętej.
 6. Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów, lektorów oraz kandydatów) zapraszamy na zbiórkę w sobotę 10 października o godz. 10:00. Dziękujemy Rodzicom i Chłopcom, którzy gorliwie pełnią służbę przy Ołtarzu w tygodniu. Zapraszamy kolejnych żołnierzy Chrystusa do zapisywania się na stały dyżur liturgiczny w tygodniu!!! J
 7. W naszej parafii działa grupa wsparcia Al-Anon. Spotkanie odbywają się w drugi i ostatni czwartek miesiąca o godz. 19.00. Kontakt p. Barbara (kom. 791-759-480).
 8. Bp Ordynariusz zaprasza do udziału w XVI Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Domaniewic w sobotę 10 października. Zachęcamy do zapisywania się na wspólny wyjazd. Listy przy zakrystii. Wyjazd w sobotę o godz. 9:30 sprzed kościoła. Na tę pielgrzymkę zapraszamy również Róże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 9. Nie tak dawno, bo w niedzielę 16 sierpnia 2020 r. przeżywaliśmy Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu, który został mocno zniszczony przez potężną eksplozję materiałów wybuchowych. Tym razem tragedią pożaru zostali dotknięci uchodźcy na greckiej wyspie Lesbos. W związku z tym w obchodzonym dziś Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy będą zbierane ofiary do puszek. Bóg zapłać za okazane wsparcie, zwłaszcza sierotom i małoletnim z obozu Moria na wyspie Lesbos, którzy utracili rodziców i swoich opiekunów.
 10. Na prośbę Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Łowickiej w Łowiczu informujemy, że na terenie naszego kraju od 1 września do 30 listopada br. przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny, którego celem jest pozyskanie kluczowych informacji statystycznych od gospodarstw prowadzących działalność rolniczą.
 11. Intencje mszalne na rok 2021 będziemy przyjmować od poniedziałku 5 października.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Niedziela”, a także naszego parafialnego biuletynu „Zwiastun”.
 13. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok w cenie 5 zł.

…………………………………………..…………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Łukasz Gałaj – kawaler z parafii Świętego Ducha w Łowiczu

Małgorzata Anna Uczciwek – panna z parafii tutejszej (20 i 27 września 2020)

…………………………………………..…………………………………………………

Szymon Kowalski – kawaler z parafii św. Mikołaja w Bąkowie Górnym

Karolina Uczciwek – panna z parafii tutejszej (20 i 27 września 2020)

…………………………………………..…………………………………………………