1. Bóg zapłać za Dożynki parafialne, które przeżywaliśmy w ubiegłą niedzielę. Szczególne podziękowania kierujemy do: Państwa Renaty i Grzegorza Bąba z Małszyc, którzy pełnili funkcję starostów dożynkowych; do wszystkich, którzy przygotowali i przynieśli wieńce (Parafianie z Chąśna, Goleńska, Małszyc i ul. Chełmońskiego) oraz kosze (Parafianie z Marianki, ul. Strzeleckiej, ul. Korczaka). Za muzyczną oprawę naszej uroczystości dziękujemy panu Piotrowi Bronnerowi – bębenek i p. Januszowi Szwarockiemu – akordeon.
 2. We wtorek – 8 września – będziemy obchodzić Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 17:30 i 18:00. Na mszach będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
 3. W przyszłą niedzielę 13 września dzieci klas 4 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w następującym porządku:
 • grupa I – na mszy św. o godz. 10:00
 • grupa II – na mszy św. o godz. 11:15
 • grupa III – na mszy św. o godz. 12:30

Ze względu na obostrzenia sanitarne zachęcamy wszystkich parafian, którzy maja zwyczaj przychodzić na msze o godz. 10:00 i 12:30, aby w miarę możliwości, w tym dniu wybrali mszę o godz. 8:00 lub 18:00.

 1. Próba do Komunii św. odbędzie się w środę 9 września w kościele :
 • grupa I – o godz.19:00
 • grupa II – o godzi. 19:30
 • grupa III – o godz. 20:00

Obecność dziecka jest obowiązkowa.

 1. Spowiedź – w piątek 11 września:
 • grupa I – o godz. 15:00
 • grupa II – o godz. 16:00
 • grupa III – o godz. 17:00

Obecność dziecka jest obowiązkowa.

Podczas przebywania w kościele dzieci oraz dorośli muszą być w maseczkach.

Wszystkie zakupione pamiątki będą rozdane w późniejszym terminie.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Bardzo serdecznie zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i do wpisywania się na poszczególne godziny adoracji w środy oraz te całodobowe z czwartku na piątek.
 3. Dzisiaj po mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
 5. Zachęcamy także do nabywania i lektury książki pt. Z Duchem Świętym w codzienności. Książka ta może okazać się pomocną w różnych okolicznościach życia, zwłaszcza gdy szukamy wsparcia lub kiedy czujemy potrzebę udania się, choćby na krótko, w duchową podróż z Boskim Przyjacielem. O wartości albumu w dużej mierze decydują obrazy, które pomagają przejść od tego, co widzialne do niewidzialnego Boga, przez Chrystusa w Duchu Świętym. Książkę w cenie 15 zł. można nabywać w zakrystii.