1. Przeżywając dziś Dożynki – dziękujemy Dobremu Bogu za dary ziemi. Państwo Renata i Grzegorz Bąba z Małszyc pełnią funkcję starostów dożynkowych. Bóg zapłać za wszystkie przyniesione wieńce i kosze. Dziękujemy za muzyczną oprawę naszej uroczystości: p. Piotrowi Bronnerowi – bębenek i p. Januszowi Szwarockiemu – akordeon.

2. Zachęcamy do wpisywania się na poszczególne dni i godziny adoracji Najświętszego Sakramentu (całodzienną: w środy i dobową: z czwartku na piątek). Listy są na stoliku. Przypominamy, że adoracja nieprzerwanie może trwać tylko wtedy, kiedy na każdą godzinę będzie zapisana przynajmniej jednak osoba. Niepełna lista chętnych będzie skutkować wcześniejszym zakończeniem adoracji, gdyż Pan Jezus wystawiony w Najświętszym Sakramencie, nie może pozostać w świątyni sam.

3. 1 września przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego oraz zakwalifikowaniem powiatu łowickiego do tzw. czerwonej strefy, Burmistrz Miasta Łowicza informuje o odwołaniu uroczystości, która tego dnia miała się odbyć na cmentarzu przy ul. Listopadowej.

4. Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego we wtorek 1 września o godz. 8:00.

5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Przypominamy, że istotą obchodzenia I piątków miesiąca nie jest sama tylko spowiedź, ale uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 Czuwanie Fatimskie.

7. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i wprowadzeniem w powiecie łowickim czerwonej strefy, Biskup Łowicki udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym parafii znajdujących się w granicach powiatu łowickiego. Niemniej jednak zachęcamy Parafian do uczestnictwa w Eucharystii. Chociaż w świątyni aktualnie może przebywać 50% obłożenia kościoła, to na zewnątrz może zgromadzić się do 150 osób. W obu przypadkach obowiązuje zakrywanie nosa i ust (z wyłączeniem osób sprawujących kult). Zachowajmy wszelkie normy sanitarne i tak łatwo nie rezygnujmy ze spotkania z Jezusem!

8. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w IV Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży Diecezji Łowickiej, które odbędzie się w sobotę 12 września w kościele parafialnym św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Uroczystości I Komunii Świętej oraz Rocznicy I Komunii Świętej

10. Na prośbę rodziców uczniów klas 5 planowana Rocznica Pierwszej Komunii św. nie odbędzie się 20 września 2020 roku. Zostaje przełożona na wiosnę 2021 roku. O nowym terminie wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni.

11. W niedzielę 13 września w naszej parafii dzieci klas 4 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w następującym porządku:

  • grupa I – na mszy św. o godz. 10:00
  • grupa II – na mszy św. o godz. 11:15
  • grupa III – na mszy św. o godz. 12:30

Pani Monika prześle informacje do rodziców, w której grupie znajduje się ich dziecko.

12. Próba do Komunii św. odbędzie się w środę 9 września w kościele :

  • grupa I – o godz.19:00
  • grupa II – o godzi. 19:30
  • grupa III – o godz. 20:00

Obecność dziecka jest obowiązkowa.

13. Spowiedź – w piątek 11 września:

  • grupa I – o godz. 15:00
  • grupa II – o godz. 16:00
  • grupa III – o godz. 17:00

Obecność dziecka jest obowiązkowa.

14. Podczas przebywania w kościele dzieci oraz dorośli muszą być w maseczkach.

15. Jeśli będziemy w strefie czerwonej dzieci nie będą przychodziły na biały tydzień.

16. Wszystkie zakupione pamiątki będą rozdane w późniejszym terminie.

——————————————————————————————————————————-

Naszemu Księdzu Proboszczowi

– z okazji minionych urodzin, które obchodził w czwartek 27 sierpnia –

życzymy obfitości Bożych darów,

opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

oraz potrzebnych łask w posłudze duszpasterskiej na chwałę Pana Boga,

a także na pożytek doczesny i wieczny powierzonych Jego trosce ludzi.

Z modlitwą – Parafianie

——————————————————————————————————————————-