1. W naszej wspólnocie parafialnej z radością witamy Księdza Zbigniewa Przerwę – naszego nowego proboszcza. Życzymy Mu, aby się szybko zadomowił u Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski, obfitość Bożego Błogosławieństwa, życzliwość Parafian i nieustannie pomaga w przewodzeniu nam na tej wspólnej drodze wiary.

2. Z racji przypadającej Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy świętej o godzinie 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań dla naszej diecezji.

3. Bardzo serdecznie zachęcamy do wpisywania się na poszczególne godziny adoracji Najświętszego Sakramentu: całodzienną w środę (8 lipca) od godz. 7:00 do wieczornej Mszy świętej i 24-godzinną z czwartku na piątek (9/10 lipca). Listy są na stoliku. Adoracja będzie mogła się odbyć, jeśli na każdą godzinę będzie zapisana przynajmniej jedna osoba. Prosimy również, aby zapisywać się na kolejne lipcowe adoracje, abyśmy mogli w niedziele poprzedzająca podawać czy adoracja jest czy jej nie ma. Niestety w ostatnim tygodniu było zbyt wiele pustych miejsc. A przecież zależy nam na tym, aby adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii się rozwijała.

4. Spotkanie Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00.

5. Informujemy, że w okresie wakacyjnym (w lipcu i w sierpniu) kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej aż do ostatniej osoby zainteresowanej. We wtorki, czwartki, soboty, uroczystości i święta kościelne kancelaria będzie nieczynna. Uprzejmie prosimy, aby wszelkie sprawy przyprowadzać w godzinach kancelaryjnych.

6. Na czas wakacji zawieszamy zbiórki ministranckie. Dziękujemy ministrantom za gorliwą służbę przy ołtarzu i ich rodzicom za wielką życzliwość, troskę i dobrą współpracę z kapłanami. Niemniej jednak brak zbiórek niech nie oznacza braku ministrantów i lektorów przy ołtarzu J. Zawsze zapraszamy do dalszej owocnej służby przy Ołtarzu Pańskim w wakacje J.

7. Słowa wielkiej wdzięczności, kierujemy do osób, które w ostatnim czasie poświęcają wiele sił i czasu na pielęgnację ogrodu przykościelnego. Zapraszamy kolejne chętne osoby.

8. Plac zabaw za kościołem w okresie wakacyjnym czynny jest do godz. 20:00. Uprzejmie prosimy, aby w trakcie Mszy św. i nabożeństw nie korzystać z placu zabaw.

9. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Zachęcamy wszystkich uprawnionych do głosowania.

10. Życzymy dobrego odpoczynku wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje.

…………………………………………..…………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne (4 i 12 lipca 2020)

Marcin Adam Szymański – kawaler z parafii NMP Łaskawej w Łodzi

Anna Marta Wojciechowska – panna z parafii tutejszej