Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Biblijna – 26 kwietnia 2020

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna i otwiera ona XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2. W maju zapraszamy do wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele będą o godz. 17:30 (zarówno w niedziele jak i w dni powszednie). Z uwzględnieniem przepisów sanitarnych zachęcamy do odnowienia i udekorowania przydrożnych krzyży i kapliczek oraz do modlitwy.

3. W środę 29 kwietnia przypada wspomnienie Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

4. W piątek, 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika oraz Święto Pracy. Zapraszamy na Msze św. rano o godz. 7:00 oraz wieczorem. Jest to także I piątek miesiąca – zachęcamy do spowiedzi. Przypominamy, że istotą I Piątków Miesiąca nie jest sama tylko spowiedź, ale uczestnictwo we Mszy i przyjęcie Komunii św. Uwzględniając sytuację epidemii, z posługą sakramentalną udamy się do tych chorych, którzy dadzą nam znać.

5. W piątek, 1 maja ze względu na sytuację, nie będzie Mszy Św. przy kapliczce. Ks. Bp Józef Zawitkowski, który miał jej przewodniczyć, pozdrawia i modli się za Wszystkich Parafian.

6. Ze względu na to, że 3 maja przypada w tym roku w niedzielę, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski jest przełożona na sobotę 2 maja. Tego dnia Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego.

7. W sobotę 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszania flag w widocznym miejscu na znak naszej jedności narodowej.

8. W poniedziałek 4 maja przypada wspomnienie Św. Floriana, patrona strażaków. Już dziś składamy wszystkim strażakom najlepsze życzenia. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11:15, w kaplicy w Chąśnie, będziemy się modlić za wszystkie jednostki OSP z gminy Chąśno (11 jednostek).

9. W poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie trwała do godz. 21:00. O godz. 20:30 różaniec.

10. Zachęcamy na 24 – godzinną adorację, która rozpocznie się w czwartek po wieczornej Mszy Św. (Na stoliku podajemy także terminy adoracji majowych: 30 kwietnia/ 1 maja; 7/8 maja; 14/15 maja; 21/22 maja; 28/29 maja).

11. Biorąc pod uwagę ograniczenia ilości osób w kościołach, chcemy w niedziele okresu wielkanocnego, zaczynając od przyszłej niedzieli, sprawować dodatkową Mszę Św. o godz. 16:30.

12. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

13. Po spotkaniu w przedstawicielami rodziców ustaliliśmy, że I Komunia Św. zostanie przeniesiona na niedzielę 13 września 2020 (podczas Mszy Św. o godz. 10:00). Jeżeli będzie trwało zagrożenie wirusowe, wówczas I Komunię Św. planujemy na niedzielę 25 kwietnia 2021 (podczas Mszy Św. o godz. 10:00).

14. Obraz MB Częstochowskiej odwiedza Parafian mieszkających przy ul. Strzeleckiej i Brzozowej (w następnej kolejności: ul. Kiernozka i Płocka – potem Cudowna Ikona wróci do kościoła i następnie będzie nawiedzać Rodziny na ul. Żołnierskiej i Małszyce).

15. Dobrą rzeczą w czasie pandemii jest, aby uczestniczyć w transmisjach Mszy Św., słuchać ciekawych nauk i konferencji. Zapraszamy do udziału w transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 12:30: https://www.facebook.com/ParafiaKorabka/. Jednocześnie dziękujemy p. Albertowi Politowiczowi za trud przekazu internetowego.

16. Stosujmy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, aby troszczyć się o zdrowie i życie zarówno nasze, jak i naszych bliźnich.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

18. Dziękujemy osobom, które w tym tygodniu podjęły prace w ogrodzie przykościelnym. Jeżeli ktoś chciałby pomóc, serdecznie zapraszamy.

19. Bóg zapłać za ofiary przesłane na konto parafialne. Przypominany dane do przelewu: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Brzozowa 15; 99-400 Łowicz; Numer rachunku: 17 1240 3347 1111 0010 3757 5961