II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 r. 

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca dziś po Mszy Św. o godz. 10:00.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15.
 3. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym – najbliższe spotkanie w środę o godz. 19.00 w kościele. Przekażmy informację innym osobom.
 4. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać w dniach: 22 – 25 marca (od niedzieli do środy włącznie). W piątek, 20 marca, po Mszy Św. o godz. 18:00 – Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla.
 5. W piątek 13 marca przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 6. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00.
 7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:30.
 8. Jest sprawą bardzo ważną, aby w naszej parafii trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ostatniej adoracji były wolne cztery godziny. Na stoliku są listy na kolejne adoracje (daty: 12/13; 19/20; 26/27), a najbliższa rozpocznie się w czwartek po wieczornej Mszy Św.
 9. Do przyszłej niedzieli można się zapisać na teatralne przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku. Wyjazd w sobotę 28 marca o godz. 14:00.
 10. Także w naszym kinie Feniks odbywa się projekcja filmu Najświętsze Serce opowiadający o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Warto obejrzeć.
 11. Radio Victoria Między Łodzią a Warszawą poszukuje osób do pracy w charakterze dziennikarza i prezentera radiowego. Osobom bez doświadczenia oferuje możliwość przeszkolenia. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z Radiem Victoria, tel. 694 477 734 lub mailowo pod adresem: praca@radiovictoria.pl
 12. W sobotę 14 marca w Skierniewicach odbędzie się 7. Diecezjalny Dzień Kobiet. Spotkanie rozpocznie się w kościele św. Jakuba Apostoła uroczystą Mszą św. o godz. 9:30. Więcej informacji na stronie internetowej łowickiego Gościa Niedzielnego.
 13. Wszystkim Paniom z racji przypadającego dziś Dnia Kobiet życzymy obfitości łask Bożych i duchowego piękna na wzór Matki Bożej.
 14. Kuria Diecezjalna Łowicka przekazuje informacje dotyczące dodatkowych połączeń kolejowych na uroczystości beatyfikacyjne Kard. Stefana Wyszyńskiego. Rozkład jazdy pociągów do Warszawy i pociągów powrotnych, a także cennik i schemat połączeń dostępny na stronie internetowej naszej diecezji: https://diecezja.lowicz.pl/szczegolowe-informacje-dotyczace-dodatkowych-polaczen-kolejowych-na-uroczystosci-beatyfikacyjne-kard-stefana-wyszynskiego/.
 15. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Parafianom z ul. Chełmońskiego (nr 51– 75). Jutro o pomoc prosimy Mieszkańców z ul. Chełmońskiego (nr 76 do końca) oraz ul. Cegielnianej i Strzelczewskiej, a w przyszłym tygodniu z ul. Korczaka (nr 1 – 18).
 16. Zbieramy dziś ofiary do puszek będą na pomoc misjonarzom w świecie (Ad Gentes). Dzieło to można również wesprzeć wysyłając sms o treści MISJE na nr 72032 (koszt sms 2,46 z VAT). W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli in. Od epidemii wybaw nas Panie; O rozczarowaniu wiarą. W Gościu Niedzielnym m. in. o uwolnieniu Asi Bibi, o matkach, które widziały, jak ich dzieci odchodzą od Kościoła, ale dzięki modlitwie matki doczekały się powrotu swoich dzieci do Boga.
 18. W odpowiedzi na wydarzenia współczesności, zmiany cywilizacyjne i moralne, a także niepokoje i niepewności związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem będziemy w niektóre dni śpiewali suplikację: Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny. Wzorem naszych przodków, którzy w kościołach z wiarą modlili się o powstrzymanie różnych epidemii, chcemy wspólnie błagać Dobrego Boga, aby zmiłował się nad nami, wybawił nas od powietrza, głodu, ognia i wojny, a także zachował nas od nagłej i niespodzianej śmierci. Módlmy się również indywidualnie, przyzywając wstawiennictwa św. Rocha, św. Sebastiana i św. Rozalii – patronów chroniących od zarazy.
 19. W biuletynie podajemy kilka danych statystycznych dotyczących naszej Parafii.

Na terenie naszej Parafii jest zameldowanych 4662 osób (przyjmujemy taką liczbę Parafian)

W roku 2019 było:

Liczba chrztów:  46

Liczba dzieci przystępujących do i komunii św.:  25

Liczba bierzmowanych: 87

Liczba zawartych małżeństw: 24

Liczba zgonów: 41

Liczba pogrzebów: 41

Liczba chorych przyjmujących sakramenty św.:  115

Liczba rozdanych komunii św.:  65 000

………………………………………..……………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Mariusz Sieczkowski – kawaler z par. tut. (8 i 15 marca 2020) i  Patrycja Popowska – panna z par. Św. Mikołaja w Kozłowie Szlacheckim…………………………………………..…………………………………………………

Marcin Kujawa – kawaler z par tut. (8 i 15 marca 2020) i Małgorzata Muras – panna z par. Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym…………………………………………..…………………………………………………

Łukasz Majcher – kawaler z św. Wawrzyńca w Kocierzewie (8 i 15 marca 2020) i  Magdalena Żamojtuk – panna z par. tut.