V Niedziela zwykła – 9 lutego 2020  

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 10:00.
 2. W poprzednią niedzielę rozpoczęliśmy kurs przedmałżeński. Narzeczeni, którzy jeszcze nie zgłosili chęci udziału, mogą uczynić to tylko dziś. Spotkanie po wieczornej Mszy św. (godz. 19:00) w Sali św. Wiktorii.
 3. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz XXVIII Światowy Dzień Chorego obchodzić będziemy we wtorek 11 lutego. Hasłem dnia są słowa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28). Pamiętajmy o chorych i cierpiących w naszych osobistych modlitwach. Serdeczna prośba, aby w intencji chorych ofiarować najbliższą adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Zapraszamy na 24-godzinnę adorację Najświętszego Sakramentu z czwartku (13 lutego) po wieczornej Mszy świętej na piątek (14 lutego) do wieczornej Eucharystii. Na stoliku są listy na poszczególne adoracje do końca bieżącego miesiąca: 20/21; 27/28.
 5. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:00. (Podajmy terminy Pierwszej Komunii Świętej w kolejnych latach: 9 maja 2021 roku; 8 maja 2022 roku).
 6. Kandydatów do sakramentu bierzmowania – wraz z dziadkami – zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:30, i na spotkanie formacyjne w niedzielę 16 lutego.
 7. Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej zapraszają dziewczęta, kobiety w wieku od 15 roku życia i starsze do udziału we franciszkańskich rekolekcjach, które odbędą się w ich Domu Prowincjalnym w Orliku w dniach 14-16 lutego. Rekolekcje skupione będą wokół tematu: „Kobieta wrażliwa – nie boję się kochać” i będą dotyczyć budowania relacji z Bogiem i ludźmi. Czas rekolekcji poza modlitwą, warsztatami i konferencjami daje możliwość poznania bliżej życia zakonnego. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Należy zabrać ze sobą Pismo święte, coś do pisania i śpiwór. Rekolekcje prowadzić będzie m.in. nasza parafianka s. Vianneya Szwarocka. Zgłoszenia: S. Vianneya – tel. 725-389-128 bądź na adres mailowy: tau@siostryzorlika.pl
 8. Siostry Niepokalanki z Szymanowa zapraszają dziewczęta i kobiety w wieku od 15. do 30. roku życia na rekolekcje pod hasłem „Nie bój się! Wierz tylko!”, które odbędą się w dniach 20 – 22 marca 2020 roku w Szymanowie. Kontakt: 725 296 476 – s. Rozalia.
 9. Podczas kolędy pytano, co zrobić z uszkodzonymi krzyżami, obrazami bądź innymi poświęconymi dewocjonaliami. Serdeczna prośba, aby rzeczy poświęconych nie wyrzucać na śmietnik. Można je spalić bądź zakopać. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek poświęcone rzeczy, a nie są używane zgodnie z przeznaczeniem, może je zostawić w przedsionku kościoła począwszy od czwartku 13 lutego.
 10. Obraz MB Częstochowskiej nawiedza rodziny mieszkające przy ul. Lipowej, Grabowej, Dolnej, Klonowej i Dębowej. Dobrowolne ofiary składane przy okazji nawiedzenia Obrazu będą przeznaczone na cztery witraże do naszego kościoła. (Harmonogram dalszego nawiedzenia: ul. Strzelecka i Brzozowa /potem/ ul.Kiernozka i Płocka /na końcu/ ul. Żołnierska i ul. Małszyce).
 11. Serdecznie dziękujemy p. Piotrowi, członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz młodzieży, którzy pomagali w poprzedni piątek posprzątać świąteczną dekorację kościoła.
 12. Dziękujemy małżonkom, którzy wczoraj wzięli udział w III Randce Małżeńskiej. Życzymy Im wzrostu w wierze, nieustannej troski o miłość w codzienności, a także wspólnego zapatrzenia się w Jezusa Chrystusa.
 13. Młodzież i dzieci zaangażowane w duszpasterstwo parafialne zapraszamy na wyjazd do Stajni Antoniew w Puszczy Bolimowskiej na mini jazdę konną oraz ognisko (w ramach obiadu). Wyjazd w sobotę 15 lutego o godz. 8:30 sprzed kościoła. Zapisy do najbliższego wtorku.
 14. Zapraszamy dorosłych i młodzież do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy (REO), które rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę 23 lutego br. Bliższe informacje zostaną podane w późniejszym terminie.
 15. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Parafianom z ul. Armii Krajowej 43 N. Jutro o pomoc prosimy Mieszkańców bloku przy ul. Armii Krajowej 43 O. W przyszłym tygodniu z ul. Jordana, Listopadowej, Poznańskiej i Przelotnej.
 16. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę do puszek, a przeznaczone na rzecz zakonów klauzurowych.
 17. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Medjugore (więcej informacji na stronie: www.pl (zakładka biuletyn>ogłoszenia). Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Medjugorie w niedzielę 16 lutego po Mszy Św. o godz. 12:30.
 18. Fundacja Caritas naszej diecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas naszej diecezji. Na stronie internetowej są szczegółowe informacje: diecezja.lowicz.pl/fundacja-caritas.
 19. Zapraszamy na IV Męskie Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się w sobotę 26 września 2020 roku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: http://oblezenie.mezczyzni.net/.
 20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w której wiele ciekawych artykułów. Można również pobrać bezpłatną gazetę Pomagamy Misjom.