III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r

 

 1. Ojciec Święty Franciszek postanowił, że III Niedzielę Zwykłą będziemy przeżywać w całym Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego. W tym roku po raz pierwszy obchodzimy ją właśnie dzisiaj. Inicjatywa ta ma sprowokować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie. Zachęcamy do częstego obcowania ze Słowem Bożym, gdyż – jak pisał św. Hieronim – Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa.
 2. Kontynuujemy parafialne dzieło Caritas i poprzez przygotowanie ciepłego posiłku chcemy pomóc potrzebującym. Spotykamy się w czwartki o godz. 12:00. Ponawiamy zaproszenie do osób, które chcą skorzystać z takiej formy spotkania i wsparcia. Dziękujemy osobom, które już podjęły się przygotowania posiłku.
 3. Zapraszamy na 24-godzinnę adorację Najświętszego Sakramentu z czwartku (31 stycznia) po wieczornej Mszy świętej na piątek (1 lutego) do wieczornej Eucharystii. Na stoliku jest lista. Terminy Adoracji w lutym: 6/7; 13/14; 20/21; 27/28.
 4. W środę przypada wspomnienie bł. Bolesławy Lament, która wzrastała w naszym Mieście. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny wyrażamy najlepsze życzenia opieki Ich Świętej Patronki.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Czuwanie Fatimskie.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo świec. (Serdecznie prosimy, aby świece były odpowiednio zabezpieczone). Tego dnia przypada XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zbierane będą ofiary do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.
 7. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie, zwane potocznie kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy nas podjęli na wspólną modlitwę i przyjęli błogosławieństwo na nowy rok. Dziękujemy za każdą rozmowę oraz wszelkie gesty życzliwości wyrażone również w pysznych poczęstunkach. Słowa wdzięczności kierujemy do ks.Jerzego Borsa, który pomagał nam odwiedzać Parafian. Jeśli z różnych przyczyn kolęda nie mogła się odbyć w przewidzianym terminie, a ktoś chciałby zaprosić kapłana w czasie dogodnym dla całej rodziny, prosimy o kontakt.
 8. Mamy radość zaprosić małżonków na III Randkę Małżeńską, która odbędzie się w sobotę 8 lutego 2020 roku i rozpocznie od Mszy świętej o godz. 16:00 w kościele parafialnym. Podczas Mszy przewidziane jest odnowienie przysięgi małżeńskiej. Po Eucharystii zapraszamy małżonków do Restauracji Polonia w Zaciszu przy ul. Kaliskiej 5 w Łowiczu. W dalszej części wydarzenia zapewniamy: dobrą zabawę taneczną z motywem przewodnim z piosenek zespołu ABBA; 2 ciepłe posiłki, zimny bufet, kawę, herbatę, napoje, owoce i coś słodkiego, a także przeżycie niezapomnianych chwil. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie obecności poprzez wpisanie się na listę. Całkowity koszt to: 200 zł/od pary. Zapisy u p. Angeliki Chudzyńskiej (509 714 693) do końca stycznia.
 9. Narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszamy na Kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 2 lutego po wieczornej Mszy świętej.
 10. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Medjugore (więcej informacji na stronie: www.pl (zakładka biuletyn>ogłoszenia).
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w której wiele ciekawych artykułów.
 12. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Parafianom z ul. Armii Krajowej 43 H. Jutro o pomoc prosimy Mieszkańców bloku przy ul. Armii Krajowej 43 M. W przyszłym tygodniu z ul. Armii Krajowej 43 N.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne.
 14. Odpowiadając na apel instytucji państwowych, troszczących się o dobrą jakość powietrza, którym oddychamy, Wydział Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Łowickiej w Łowiczu, zwraca się z uprzejmą prośbą o wrażliwość Wiernych naszej diecezji na problem ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza i tym samym poprawy jego jakości. Warto zaznaczyć, iż nagannym zwyczajem jest spalanie śmieci w domowych piecach, podczas którego do powietrza przedostaje się wiele toksycznych substancji. Należy nadmienić, iż każdy może zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych prowadząc np. następujące działania: wymienić stare urządzenia grzewcze na nowe i dbać o ich stan, stosować paliwa odpowiedniej jakości, kupować tylko certyfikowane paliwa z wiarygodnych źródeł, przeprowadzać regularne czyszczenie urządzeń grzewczych i przewodów kominowych, segregować śmieci, oszczędzać energię czy uprawiać rośliny.