XXXI Niedziela zwykła – 3 listopada 2019

 1. Młodzież i dorosłych zapraszamy serdecznie na katechezy ewangelizacyjne. Odbywają się one w poniedziałki i piątki o godz. 19:00. Na stolikach są zaproszenia. Przekażmy informację innym osobom.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania. O godz. 17:30 odmówimy Różaniec w intencji zmarłych.
 3. Dziękujemy za wspólne odmawianie Różańca. Bóg zapłać wszystkim osobom, które przygotowywały rozważania i prowadziły modlitwę.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 5. W imieniu Sylwii i Jej Rodziców dziękujemy za okazane wsparcie, zarówno modlitewne, jak i materialne poprzez włączenie się w akcję Słodka Cegiełka. Bóg zapłać!
 6. We wtorek przybędą do nas relikwie św. Wiktorii. Po wieczornej Mszy Św. rozpoczniemy 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Są jeszcze wolne godziny. Adoracja będzie miała miejsce o ile na każdą godzinę będzie zapisana przynajmniej jedna osoba. W biuletynie podajemy terminy kolejnych adoracji w listopadzie: wtorek 5/środa 6 listopada – przy obecności relikwii św. Wiktorii; czwartek 14/piątek 15 listopada; czwartek 21/piątek 22 listopada; czwartek 28/piątek 29 listopada.
 7. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada włącznie możemy uzyskać codziennie odpust zupełny, który wolno ofiarować jedynie za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
  1. trwanie w stanie łaski uświęcającej;
  2. przyjęcie w danym dniu Komunii Świętej;
  3. modlitwa wg. intencji papieża (nie w intencji osoby Ojca świętego, a w intencjach, w których modli się papież), np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo
  4. pobożne, czyli modlitewne, nawiedzenie cmentarza grzebalnego;
  5. wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego

(jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy).

Odpust jest to darowanie wobec Boga kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy w spowiedzi sakramentalnej. Inaczej kara, pozostająca po odpuszczeniu winy, która jest przynależna za ten grzech, musi być odpokutowana albo w tym życiu poprzez uczynki miłosierdzia, albo w przyszłym życiu przez odpokutowanie kar czyśćcowych.

 1. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Parafianom z ul. Brzozowej i ul. Dębowej. We wtorek o pomoc prosimy Mieszkańców z ul. Grunwaldzkiej, ul. Magnoliowej, ul. Makuszyńskiego, ul. Wierzbowej, zaś w przyszłym tygodniu z ul. Kutrzeby i ul. Skotnickiego.
 2. Od dziś czytamy nowe wypominki, choć cały czas możemy zamawiać intencje wypominkowe. Prosimy o informację zwrotną, jeśli pojawiły się jakieś błędy lub nieścisłości.
 3. Ksiądz Biskup ordynariusza zaprasza do uczestniczenia w uroczystościach ku czci Świętej Wiktorii. w poniedziałek 11 listopada o godz. 10:00 w kościele Świętego Ducha rozpocznie się uroczysta procesja, która przejdzie ulicami Łowicza. Po procesji Msza Św. w Katedrze.
 4. Na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza w dniu 11 listopada w naszym kościele wspólnie odśpiewamy hymn państwowy na znak naszej jedności narodowej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej m.in. „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.