Ogłoszenia duszpasterskie

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2019

 1. Młodzież i dorosłych zapraszamy serdecznie na katechezy ewangelizacyjne. Odbywają się one w poniedziałki i piątki o godz. 19:00. Na stolikach są zaproszenia. Przekażmy informację innym osobom.
 2. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki, które nasi Radni rozniosą do każdej Rodziny i każdego domu. Przyjęcie opłatka poświęconego w kościele jest znakiem jedności z całą naszą rodziną parafialną.
 3. Zachęcamy, aby zapisać się na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy w czwartek po wieczornej Mszy Św. Na stoliku jest lista adoracji z terminami na grudzień: czwartek 5/piątek 6; czwartek 12/piątek 13; czwartek 19/piątek 20.
 4. W najbliższą sobotę przypada święto św. Andrzeja Apostoła. O godz. 18:00 Msza Św. w Katedrze w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.
 5. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty: w środy o godz. 18:00, a każdego innego dnia tygodnia (poza niedzielami i uroczystościami) o godz. 6:45. Hasłem tegorocznych Rorat są słowa: „Zamieniam ranne spanie na oczekiwanie”.
 6. Już dziś zapraszamy osoby starsze i samotne i wspólną wigilię, która odbędzie się w niedzielę 15 grudnia. Wigilia jak każdego roku organizowana jest przez naszą parafię i Radę Osiedla Korabka. Ze względu na wiele przygotowań, bardzo prosimy, aby osoby chętne zapisały się na listę. Z serca wszystkich zapraszamy. Przekażmy informację innym osobom.
 7. Rekolekcje adwentowe będą trwały od niedzieli 15 grudnia do wtorku 17 grudnia. Nauki będzie głosił ks. Paweł Kozakowski.
 8. W przyszłą niedzielę będzie można wziąć bombkę i przygotować prezent dla dziecka bądź dla osób starszych, którym przyda się pomoc. Zachęcamy, aby przygotować piękny dar serca. Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, to uczyniliście dla Mnie.
 9. Pod koniec kwietnia planujemy pielgrzymkę do Medjugore a pod koniec lipca pielgrzymkę do Lourdes. W przyszłą niedzielę podamy bliższe informacje.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest kalendarz na rok 2020 (cena gazety 6 zł). W Małym Gościu Niedzielnym jest lampion, który można samodzielnie złożyć i przynosić na Roraty.
 11. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Mieszkańcom z ul. Bołtucia. We wtorek zapraszamy Parafian z ul. Bortnowskiego, zaś w przyszłym tygodniu z ul. Armii Krajowej (nr 14-50).
 12. Dziękujemy za ofiary – 3314 zł – złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne.
 13. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
 14. W zakrystii pozostało kilka parasolek, torebka, czapka – jeśli ktoś zostawił w kościele – można sprawdzić i odebrać.
 15. Od II Niedzieli Adwentu (8 grudnia 2019 roku) w Diecezji Łowickiej rozpoczyna działalność Łowicka Szkoła Biblijna. Spotkania będą odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17:00 w Multimedialnym Centrum Kultury – Domu Biskupa Łowickiego. Prowadzić ją będzie ks. dr Mariusz Szmajdziński – moderator Działa Biblijnego Diecezji Łowickiej i wieloletni wykładowca programów biblijnych w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. Zaproszenie do udziału w Łowickiej Szkole Biblijnej jest skierowane do wszystkich: księży, ojców, braci i sióstr zakonnych, osób świeckich, a szczególnie katechetów, animatorów formacji i grup religijnych, lektorów i ministrantów, którzy pragną przez stałą lekturę Pisma Świętego i przekazywane wiadomości pogłębić swoją wiarę, wiedzę i kulturę biblijną. Zachęcamy do uczestnictwa w tych spotkaniach.