XXVII Niedziela zwykła – 6 października 2019

  1. Dziękujemy o. Markowi Pasiukowi za głoszenie nauk w czasie renowacji misji parafialnych.
Niedziela, 6 października

Eucharystia – Źródłem i Szczytem Życia Chrześcijanina

  7:30 Godzinki o NMP

  8:00 Msza Św.

  9:00 Msza Św. w ChąśnieOdnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

10:00 Msza Św.

12:30 Msza Św.

17:15 Nabożeństwo Różańcowe

18:00 Msza Św.

UWAGA: Apelu Jasnogórskiego o 21:00 nie będzie!!!

  1. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są sprawowane w naszym kościele w październiku codziennie o godz. 17:15. W Kaplicy w Chąśnie: w niedziele po Mszy św. o godz. 11:15, a w dni powszednie o 19:00. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach.
Dzień miesiąca Dzień tygodnia Różaniec 2019

– prowadzenie rozważań i modlitwy –

6.       Niedziela 1 Koło Żywego Różańca
7.    Poniedziałek P. Monika
8.    Wtorek P. Monika
9.    Środa P. Monika
10.       Czwartek P. Kamil – Starsza Schola
11.       Piątek P. Monika
12.       Sobota Grupa Medytacyjna
13.       Niedziela 2 Koło Żywego Różańca
14.       Poniedziałek P. Piotr
15.       Wtorek P. Piotr
16.       Środa P. Piotr
17.       Czwartek P. Piotr
18.       Piątek P. Piotr
19.       Sobota Wspólnota Neokatechumanalna
20.       Niedziela 3 Koło Żywego Różańca
21.       Poniedziałek Różańcowa Rodziców modlących się za dzieci
22.       Wtorek Koło Żywego Różańca z Goleńska
23.       Środa Chór Parafialny
24.       Czwartek P. Piotr
25.       Piątek Ministranci i Lektorzy
26.       Sobota Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
27.       Niedziela Koło Żywego Różańca z ul. Chełmońskiego
  1. W październiku przeżywamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu Chrztu Św. jest wezwany do głoszenia Ewangelii słowem i konkretnymi czynami. Chcemy jako wspólnota parafialna włączyć się w to dzieło. Stąd też naszą wspólną misją będzie pomoc naszej Parafiance – 12-letniej Sylwii. Dziewczynkę czeka operacja, która po odpowiedniej rehabilitacji, ma ułatwić Jej chodzenie. W związku z tym każdego dnia po modlitwie różańcowej będzie można poczęstować się cukierkiem, który będzie taką słodką cegiełką. W zamian należy do puszki złożyć dobrowolną ofiarę pieniężną. Pozyskane w ten sposób środki przekazane zostaną Dziewczynce.
  2. Dzieci, które zadeklarowały codzienny udział w modlitwie różańcowej otrzymały kartonową konstrukcję do budowy kapliczki Matki Bożej. Każdego dnia po modlitwie różańcowej można otrzymać następne elementy tej budowli. Na koniec października dla najwytrwalszych są przewidziane nagrody.
  3. Z radością zawiadamiamy, że dziś podczas Mszy Św. o godz. 16:00 sprawowanej w seminarium pod przewodnictwem Ks. Biskupa, nasz ministrant Jan Miziołek, otrzyma promocję lektorską. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywamy w Polsce XIX Dzień Papieski. Będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 15.00 przy Szkole Podstawowej nr 7 rozpocznie się Bieg Papieski.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
  6. Adoracja eucharystyczna jest pięknym wyrazem naszej miłości do Jezusa. O ile będzie to możliwe chcielibyśmy utrzymać w naszej Parafii cotygodniową 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się zasadniczo z czwartku (po wieczornej Mszy św.) na piątek (do wieczornej Mszy św.). Na stoliku podany jest grafik adoracji do końca miesiąca. Zachęcamy do wpisywania się na poszczególne godziny, aby adoracja mogła trwać nieprzerwanie przez całą noc i cały dzień.
  7. O pomoc w sprzątaniu świątyni jutro prosimy Parafian z bloku przy ul. Kwiatowej – klatka 3, 4 i 5 oraz ul. Grabowej, a w przyszłym tygodniu z ul. Zielonej i ul. Jaworowej.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela).