XXI Niedziela zwykła – 25 sierpnia 2019

 1. Przeżywając dziś Dożynki – dziękujemy Dobremu Bogu za dary ziemi. Państwo Jolanta i Marcin Kuś z Marianki pełnią funkcję starostów dożynkowych. Bóg zapłać za wszystkie przyniesione wieńce i kosze. Dziękujemy za muzyczną oprawę naszej uroczystości: Magdalena Pawlina – skrzypce; Piotr Bronner – bębenek i Janusz Szwarocki – akordeon.
 2. Jutro uroczystość MMP Częstochowskiej. Zapraszamy na poranną i wieczorną Mszę Św.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 na cmentarzu wojskowym przy ulicy Listopadowej / Jordana, będzie odprawiona Msza Św. w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W naszym kościele wszystkie Msze Św. wg porządku niedzielnego. O godz. 13:00 przy Bazylice Katedralnej będzie otwarta wystawia pt. „1939 Łowicz w czasie wojny”.
 4. W poniedziałek, 2 września, o godz. 8:00 Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. O godz. 9:00 inauguracja w Szkole Podstawowej nr 3.
 5. Zapraszamy na najbliższą adorację Najświętszego Sakramentu z czwartku na piątek. W miesiącu wrześniu, o ile będą osoby zapisane na każdą godzinę, adoracje będą rozpoczynały się w każdy czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00, przez całą noc i cały piątek do wieczornej Mszy Św.
 6. W niedzielę 8 września na Msze Św. o godz. 10:00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Po Mszy Św. spotkanie. Podczas tej Mszy Św. poświęcimy przybory szkolne dla najmłodszych uczniów. Tego dnia (8.09) o godz. 8:00 z kościoła Świętego Ducha wyrusza piesza pielgrzymka do Domaniewic.
 7. Na parapecie jest lista chętnych na wyjazd do Sanktuarium do Kodnia – w sobotę 7 września. Wyjazd o godz. 5:00 rano. Koszt: 100 zł od osoby.
 8. W gablocie ogłoszeniowej więcej informacji o wyjazdach i akcji charytatywnej.
 9. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy 1 osobie z ul. Strzeleckiej (nr 1 – 32). Jutro o pomoc prosimy Parafian z ul. Strzeleckiej (nr 33 do końca), a w przyszłym tygodniu z ul. Legionów.
 11. Bóg zapłać za ofiary – 2.588,50 zł – złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne.
 12. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i życzymy dobrego wypoczynku dla wszystkich, którzy planują wyjazdy. Dbajmy o piękno stworzonego świata i o czystość.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – MYŚLI

Jan Paweł II: Jeżeli chrześcijaństwo ma się wyróżniać w naszych czasach przede wszystkim „sztuką modlitwy”, jak nie odczuwać odnowionej potrzeby dłuższego zatrzymania się przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie na duchowej rozmowie, na cichej adoracji w postawie pełnej miłości? Ileż to razy przeżywałem to doświadczenie i otrzymałem dzięki niemu siłę, pociechę i wsparcie (Jan Paweł II Ecclesia de Eucharistia).

Mówi Pan Jezus do Cataliny Rivas (książka „Tajemnica Adoracji w mistycznych wizjach”).

Oczekuję Was w tabernakulum i waszej obecności przed monstrancją, aby móc dać wam uczestniczyć w wysławianiu Chwały mojego Ojca, abyście otrzymali płomień Ducha Świętego, abyście mówili pełnym głosem o Niebie, które was czeka, o szczęściu, które wam przyrzekłem i które wam daję. Chcę posyłać wam liczne promienie światła i ognia, przytulić was do siebie i przekazać wam dar mojej Świętości.

Czy myślicie, że Ja w tabernakulach i monstrancjach jestem całkowicie cichy? Że nie działam? Jestem tutaj po to, aby sprawiać, abyście Mnie pragnęli. Czekam tutaj na was razem z Matką…

Niech ludzie przybliżają się do Mnie. Nie wiecie, co tracicie, gdy nie spieszycie do znalezienia się w mojej Obecności, aby prosić Mnie o łaski! Gdy macie potrzeby finansowe, zwracacie się do banków o pożyczkę; gdy macie problemy zdrowotne, idziecie do lekarza w poszukiwaniu lekarstwa; gdy macie problemy z waszymi dziećmi, szukacie specjalistów, aby mogli wam je rozwiązać. Ale prawie wszyscy macie problemy duchowe! Popatrzcie na Mnie w Najświętszym Sakramencie – opowiadajcie Mi o swoich radościach i niepokojach! Ja słucham! Dlaczego tak rzadko do Mnie przychodzicie?

Tabernakula nie są zamknięte, zamknięte są wasze serca. Tak niewielu potrafi zrozumieć, że Ja, który jestem ukryty i zamknięty, mam swobodę ujawniania, że jestem żywy – tam w Hostii, którą mieści w sobie każde z tych tabernakulów. Moja obecność może być dostrzeżona, gdy człowiek zachowuje czysty umysł, serce, duszę. Pozostaję w tej cudownej obecności po to, aby przybliżyć się do was, aby was wysłuchać, aby pocieszyć, kto cierpi z powodu życia…

Chcę uczynić was silnymi w wierze i chcę, abyście uczyli się miłować Mnie przez waszą adorację, zażyłość, wasze rozmowy ze Mną, chociaż czasami nie postrzegacie ich jako takich.

Rozumiecie to wszystko? Kiedy spędzacie czas na adoracji przede Mną, ponieważ Ja mówię do waszej duszy, chociaż nie zawsze to odczuwacie, to z tych spotkań wychodzicie z odnowioną siłą, aby stawić czoło życiu z wszystkimi jego boleściami i upokorzeniami.

Każdej duszy, która odpowiada na Moje zaproszenie do adoracji, odpłacam niezliczonymi dobrodziejstwami ziemskimi i duchowymi.

I coś dla na koniec:

OBIETNICE PANA JEZUSA DLA TYCH, KTÓRZY CZĘSTO PRZYCHODZĄ NAWIEDZAĆ PANA W SAKRAMENCIE MIŁOŚCI. UDZIELĘ IM:

 1. Wszystkich łask przedstawionych przed ołtarzem Bożym, wyproszonych dla Kościoła, Papieża, dusz konsekrowanych
 2. Odsunięcia mocy szatana od jej osoby i jej bliskich
 3. Specjalnej ochrony w przypadku trzęsienia ziemi, huraganów, naturalnych klęsk
 4. Łaski oddzielenia od świata i od jego powabów, które są przyczyną zguby
 5. Wzniesienia duszy, aby pragnęła jedynie uświęcenia i nieustannej kontemplacji mojego Oblicza
 6. Zmniejszenie kar czyśćca jej bliskich
 7. Mojego błogosławieństwa dla jej planów materialnych i duchowych, których realizacji się podejmie, jeżeli tylko będą dobre dla jej duszy
 8. Łaski Mojego nawiedzenia w towarzystwie mojej Matki w momencie jej śmierci
 9. Odczuwania i rozumienia potrzeb osób, za które się modli
 10. Łaski wstawiennictwa świętych i aniołów w godzinie śmierci w celu zmniejszenia kar
 11. Łaski, aby moja Miłość wzbudziła święte powołania poświęcenia się Bogu wśród jej bliskich i przyjaciół
 12. Dusza taka nie potępi się i nie umrze bez sakramentów Kościoła.

Kapłanom, którzy będą rozpowszechniali praktykowanie Adoracji, udzielę wiele szczególnych łask całkowitego rozpoznawania ich grzechów i łaski poprawy. Będę im pomagał w tworzeniu pobożnych i świętych wspólnot wiernych, otrzymają też wiele innych przywilejów.

Przyrzekam te rzeczy pod warunkiem, że:

– macie walczyć o zachowanie godności Moich ołtarzy!

– macie być miłosierni dla bliźnich!