XXII Niedziela zwykła – 1 września 2019

 1. Jeszcze raz wyrażamy wdzięczność za wspólnie przeżyte Dożynki. Dziękujemy: państwu Jolancie i Marcinowi Kuś za pełnienie funkcji Starostów Dożynkowych; za piękną oprawę muzyczną – pani Magdalenie Pawlina-Tomaszewskiej – skrzypce, panu Piotrowi Bronnerowi – bębenek i panu Januszowi Szwarockiemu – akordeon. Za wszystkie wieńce, kosze i dożynkowe dekoracje – z wiosek: Chąśna, Goleńska, Małszyc i Marianki oraz z ulic: Chełmońskiego, Korczaka, Strzeleckiej i Zagrodowej.
 2. Dziś o godz. 11:00 na cmentarzu wojskowym przy ulicy Listopadowej / Jordana, będzie odprawiona Msza Św. w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W naszym kościele wszystkie Msze Św. wg porządku niedzielnego. O godz. 13:00 przy Bazylice Katedralnej otwarcie wystawy pt. „1939 Łowicz w czasie wojny”.
 3. Jutro o godz. 8:00 Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 9:15 inauguracja w Szkole Podstawowej nr 3.
 4. Zapraszamy na najbliższą adorację Najświętszego Sakramentu z czwartku na piątek. W miesiącu wrześniu (o ile będą osoby zapisane na każdą godzinę) adoracje będą rozpoczynały się w każdy czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00, będą trwały przez całą noc i cały piątek do wieczornej Mszy Św.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W sposób szczególny modlimy się o powołania.
 6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na poranną i wieczorną Mszę Św. Odwiedzamy chorych od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi już od godz. 16:30. Zachęcamy, aby nowy rok szkolny rozpoczynać w łasce Bożej.
 7. Zapraszamy na powakacyjne spotkania młodzieżowych grup parafialnych:
 • Ministranci, Lektorzy oraz Kandydaci wraz z Rodzicamipiątek 6 września o godz. 18:30 w kościele.
 • Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz ci, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty – piątek 6 września o godz. 19:15 w sali św. Wiktorii.
 1. Wyjazd do Kodnia w sobotę 7.09. o godz. 5:00 rano sprzed naszego kościoła. Koszt: 100 zł/os.
 2. W niedzielę 8 września na Msze Św. o godz. 10:00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Po Mszy Św. spotkanie. Podczas tej Mszy Św. poświęcimy przybory szkolne dla najmłodszych uczniów.
 3. Także, w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie dodatkowa Msza Św. a następnie spotkanie popielgrzymkowe.
 4. Jeszcze jedno wydarzenie będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę. O godz. 6:30 (przepraszamy za pomyłkę – w drukowanej wersji biuletynu jest błędnie podana godzina 8:00) z kościoła Świętego Ducha wyrusza piesza pielgrzymka do Domaniewic. Zapraszamy szczególnie młodzież, a zwłaszcza tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania. Z naszej parafii pielgrzymować będą ks. Kamil i p. Piotr Miazek.
 5. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 15 września.
 6. Zachęcamy do utworzenia kolejnych Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci. Jedna Róża liczy 20 osób, czyli tyle, ile mamy tajemnic różańcowych. Na stoliku jest lista. Zachęcamy do kontaktu z panią Agnieszką Gielniewską – nr kom 509-610-242.
 7. Na stolikach są ładnie wydane książeczki o śp. Ks. Bp. Alojzym Orszuliku – można wziąć gratis.
 8. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez naszą diecezję:
 • W sobotę 14 września na Muszli koncertowej w Łowiczu odbędzie się III Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Diecezji Łowickiej. Szczegóły na plakacie;
 • W sobotę 21 września – XX Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli (przejście z par. Mszczonów do par. Lutkówka – długość ok. 15 km);
 • W sobotę 28 września – Diecezjalne Spotkanie Kół Żywego Różańca w Domaniewicach. Na tę pielgrzymkę zapraszamy również Róże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 1. Jeżeli ktoś wie, bądź słyszał o niezidentyfikowanych grobach weteranów walk o niepodległość naszej Ojczyzny, prosimy o przekazanie takiej informacji do Instytutu Pamięci Narodowej, do Komisji Ścigania Zbrodni Przeciw przeciwko Narodowi Polskiemu, do Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa, na stronie: https://ipn.gov.pl/pl/upamietnianie/groby-weteranow-walk-o.
 2. Zbieramy dziś ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę dziękujemy osobom z ul. Strzeleckiej (nr 33 do końca). Jutro o pomoc prosimy Parafian z ul. Legionów, a w przyszłym tygodniu z ul. Dolnej (nr 1 – 25).

 

Naszemu Księdzu Proboszczowi – z okazji przypadających dziś urodzin – życzymy obfitości Bożych darów, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz potrzebnych łask w posłudze duszpasterskiej na chwałę Pana Boga, a także na pożytek doczesny i wieczny powierzonych Jego trosce ludzi. Z modlitwą – Parafianie

Zapowiedzi przedślubne

Radosław Kostrzębski – kawaler z par. św. Małgorzaty w Kiernozi (1 i 8.09.2019) Ewa Sikorska – panna z par. tutejszej

Filip Wojciechowski – kawaler z par. tutejszej (1 i 8.09.2019) Joanna Lizak – panna z par. Opatrzności Bożej w Wilanowie