V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019

 1. Dziękujemy za udział w 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  Na kolejną zapraszamy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. Zachęcamy
  do wpisywania się na listę.
 2. Na Mszę Św. dziś o godz. 10:00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 4. Poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy odbędzie się podczas każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę. Uroczysta procesja podczas Mszy Św. o godz. 10:00. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przygotuje palmy, które będzie można nabyć w najbliższy piątek oraz w przyszłą niedzielę. Jeśli ktoś może ofiarować bukszpan, który zostanie wykorzystany do zrobienia palm, prosimy o kontakt.
 5. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta przejdzie z par. Katedralnej do par. Chrystusa Dobrego Pasterza. Rozpoczęcie o godz. 19:30 przy pomniku św. Jana Pawła II na Starym Rynku.
 6. Spotkanie Biskupa Ordynariusza z młodzieżą diecezji łowickiej odbędzie się
  w Niedzielę Palmową i rozpocznie na Starym Rynku przy Katedrze o godz. 10:00. Szczegółowe informacje w gablocie. Program znajduje się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej diecezji.
 7. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiarę na ten cel – 170 zł – dziękujemy Kołom Żywego Różańca
  z Chąśna.
 8. Spotkanie przygotowujące do chrztu – dla rodziców i chrzestnych – w najbliższy wtorek (9 kwietnia) po Mszy Św. o godz. 18:00 (czyli ok. 18:30). Prosimy przynieść dane potrzebne do chrztu.
 9. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego. W Gościu Niedzielnym jest interesujący film o Św. Ignacym Loyoli.
 10. Do Świąt Wielkanocnych można się jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Włoch (11 – 20 lipca). Cena 2.540 zł + 115 Euro. Zostało jeszcze tylko 12 wolnych miejsc. Pielgrzymka się odbędzie, jeśli zapisze się komplet (tzn. 40 osób).
 11. Dziękujemy za dary dla potrzebujących, które rozdamy we wtorek po wieczornej Mszy Św.
 12. Przepraszamy za pomyłkę z zeszłego tygodnia w informacji o kolejności sprzątania kościoła. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy jednej pani
  z ul. Chełmońskiego. Jutro o pomoc w porządkowaniu świątyni prosimy parafian
  z ul. Korczaka (nr 1 – 18), a we wtorek po Świętach z ul. Korczaka (nr 19 do końca).
 13. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza rodziny mieszkające przy Armii Krajowej, Jeżewskiego, Matejki, Lokalnej. Następnie Matka Boża odwiedzi mieszkańców ul. Armii Krajowej – bloki A, B, C, D, F, G i H.

 

Zapowiedzi przedślubne

Mateusz Gajda – kawaler z par. tutejszej (31.03 i 07.04.2019)

Paulina Natalia Skoneczna – panna z par. św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach

…………………………………………………………………………………………

Maksymilian Maria Wierzbicki – kawaler z par. MB Częstochowskiej w Józefowie

Marta Szymańska – panna z par. tutejszej (7 i 14.04.2019)

…………………………………………………………………………………………

Grzegorz Konrad Czubak – kawaler z par. tutejszej (7 i 14.04.2019)

Ewa Bogusława Machała – panna z par. katedralnej w Łowiczu

 

SPOTKANIA DLA RODZIÓW I DZIECI PRZED I KOMUNIĄ ŚW.

 

Próby dla rodziców i dzieci przed I Komunią Św. planujemy w następujących terminach: dn. 25 kwietnia (czwartek), godz. 19.00; dn. 30 kwietnia (wtorek) godz. 19.00; dn. 7 maja wtorek, godz. 19.00; dn. 9 maja czwartek, godz. 19.00. Bardzo prosimy Wszystkich Rodziców o pomoc w przygotowaniu kościoła i całego obejścia w następujących terminach: dn. 6 maja (poniedziałek), dn. 8 maja (środa) i dn. 10 maja piątek. Spowiedź przed I Komunią Św. planujemy na piątek, 10 maja

 

WAKACYJNA PIELGRZYMKA DO WŁOCH (10 DNI) TERMIN: 11 – 20.07.2019

 1. DZIEŃ: Zbiórka o godz. 1:45 w nocy z 11 na 12.07.2019. Wyjazd o godz. 2:00. Przejazd przez Czechy, Austrię na nocleg do Włoch w okolice Wenecji lub Padwy, obiadokolacja.
 2. DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do FLORENCJI – zwiedzanie: Kościół św. Krzyża
  z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Katedra Santa Maria Del Fiore, Piazza Signoria, Most Złotników na rzece Arno. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 3. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do RZYMU spacer przez RZYM BAROKOWY – najpiękniejsze place i fontanny: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi; RZYM ANTYCZNY – Plac Wenecki, Kapitol, Fora Cesarskie, Koloseum
  z zew. Bazylika św. Pawła za Murami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 4. DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do WATYKANU – zwiedzanie Ogrodów Watykańskich bogatych w wielowiekowe drzewa, rzadkie kwiaty pochodzące z dalekich kontynentów. Spacer alejami wśród najwymyślniejszych fontann, domów, pałaców, tarasów widokowych, kapliczek, grot. Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, zwiedzanie Bazyliki
  św. Piotra
  , modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 5. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd na MONTE CASSINO – zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Wyjazd do NEAPOLU –wizyta w kościele św. Józefa, gdzie znajdują się szczątki Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo. Ks. Dolindo znany jest w Polsce jako, ten, któremu Jezus zostawił modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij”. Objazd miasta autokarem: Castel Nuovo, Pałac Królewski, Galeria Umberto I, Teatr San Carlo. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 6. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do SAN GIOVANNI ROTONDO – Msza św. oraz zwiedzanie miejsc związanych z Ojcem Pio. Wyjazd do MONTE SAN’T ANGELO – zwiedzanie Sanktuarium Świętego Michała Archanioła, które znajduje się w grocie skalnej. Przejazd do miejscowości Campomarino, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 7. DZIEŃ: Śniadanie, dzień wolny przeznaczony na wypoczynek nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.
 8. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do LANCIANO – nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego MANOPPELLO – Kościół  – Sanktuarium „Świętego Oblicza” – przechowywana jest tu chusta, z  jedynym autentycznym wizerunkiem Chrystusa. Msza św. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 9. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do WENECJI – zwiedzanie: Most Westchnień, Pałac Dożów z zew; Plac i Bazylika św. Marka, spacer po uliczkach Wenecji do Mostu Rialto, Msza św. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 10. DZIEŃ: Śniadanie, przejazd przez Austrię, Czechy. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach.

CENA: 2.540 zł/os ( grupa min. 40 osób) + 115 EUR

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, barek – napoje sprzedawane za dodatkową opłatą), 9 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelach *** (pokoje 2,3 osobowe  z łazienkami ), ubezpieczenie w firmie Signal Iduna:          KL (do 15.000 EUR ) i NNW (do 10.000 PLN ), opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: cen biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemów tour guide, taksy miejscowej, przewodników miejscowych – razem: 115 EUR/os ( płatne u pilota ); wynajęcia leżaków  i parasoli na plaży – koszt kompletu 2 leżaki + parasol ok 25 euro/dzień; dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych  nowotworowych – 100 zł/os, wydatków osobistych, napojów do obiadokolacji, dopłaty do pokoju jednoosobowego – 600 zł/os.